Pi. jún 14th, 2024

Patrice k nám prestúpil 10 januára z AS Monaka, kde ho jeho spoluhráči prezývali ‘Le Crapuad’, čo v preklade znamená ropucha. A dôvod? Vraj veľmi často zvykol nafúkavať svoje líca a tiež počas tréningu predvádzal veľmi humorné drepy.

Patrice, je to pre Vás prestup snov?
Nikdy som nemal sen prestúpiť do veľkého klubu, bol som spokojný v Monaku, no moja kariéra a výkony sa zlepšovali a tak mi Monako poslúžilo a stalo sa tak odrazovým mostíkom pri prestupe do lepšieho klubu. Čo ma ale prekvapilo na Old Trafforde je, že som neprestúpil iba do veľkého klubu ale aj do veľkej rodiny. Keď som sem prestúpil, všetci ma tu privítali veľmi priateľsky.

Máte tu veža konkurencie na obranných postoch …
Ak by ste došli do takého klubu a očakávali, že budete mať miesto bez boja, tak to by bol váš koniec. Očakával som to a chcem dokázať žuďom, že to bolo správne rozhodnutie priviesť ma na Old Trafford.

Užívali ste si na prvých treningoch United?
Tréningy sú v pohode, naozaj sa mi páčia. Vo Francúzsku, v čase zimnej prestávky som sa snažil pracovať na svojej fyzickej kondícii. Čo ma prekvapilo tu je, že na tréningu často pracujeme s loptou, vylepšujeme množstvo techník, trénujeme štandardné situácie. Je to veľmi zábavné a som veľmi spokojný.

Myslíte si, že sa váš štýl hodí do Premierleague?
To naozaj neviem povedať, no myslím si, že som dostatočne silný na to, aby som sa presadil.

Ako by ste popísal svoj štýl?
Rád bránim a idem do tvrdých súbojov. Myslím si, že mám výbušný štýl hry, kde využívam svoju rýchlosť. Rád podporujem útok a rád sa dostávam do situácii, kde sa môžem presadit jeden na jedného.

Takže ťa môžme očakávať dosť často vpredu?
Najdôležitejšie je nájsť ten správny kompromis. Nehovorím, že pôjdem za každú cenu dopredu a svoje obranné povinnosti necham na niekoho iného, no určite si dopredu niekedy vyrazím.

Ste veľkým fanúšikom Erica Cantonu, podľa francúzskych novín …
Manchester United je veľký klub, no Francúzsku sa zviditeľnili vďaka Ericovi. Predtým ako som sem prišiel, pozrel som si pár videí s jeho gólmi. Jeden, ktorý mi utkvel v pamäti, je ten zo zápasu so Sunderlendom, kde po góle sa rozhliada okolo seba so zdvihnutým golierom. Eric lákal ľudí svojou charizmou a osobnosťou. Ak ma niečo inšpirovalo k tomu, aby som sem prestúpil, tak to bol práve Eric. Ak sa pozriete, čo v tomto klube dokázal, tak vás to tlačí do tohto klubu. Na druhej strane, až po prestupe si uvedomíte aky je toto veľký klub. Uvedomujem si to každý deň viac a viac, táto rodinná atmosféra ma pohlcuje.

Myslíte si, že prestup do United vám pomôže vo vašich šanciach zúčastniť sa Majstrovstiev sveta v Nemecku?
Pár ľudí sa takto vyjadrili pre noviny. Hrával som pravidelne za Monako a moja forma bola konštantná, takže ak to isté zopakujem aj tu a budem hrávať pravidelne, tak dúfam, že to vyjde. Taký klub ako United určite priláka viac pozornosti od trenéra Francúzska.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *