Ut. júl 16th, 2024

Wayne Rooney uisťuje, že už dospel počas jeho dvoch sezón v United a že sa už naučil kontrolovať svoj temperament – ale ako vraví, nikdy totálne nezmení svoj výbušný prístup k zápasu.

20-ročný útočník si je vedomý toho, že je terčom pre súperov a už to v tejto sezóne stihol pocítiť. Bol vylúčený proti Villarealu v Champions League len týždeň po tom, čo stratil nervy – keď tvrdo kritizoval – v zápase anglickej reprezentácie proti Severnému Írsku v kvalifikácii.

Ale Rooneyho hádky s rozhodcami môžu byť najlepšie vysvetlené skôr jeho prchkou povahou ako nenávisťou.

Útočník z Croxtethu už zozbieral 9 žltých a jednu červenú v tejto sezóne (vrátane zápasov reprezentácie). Tri žlté a vylúčenie prišlo počas frustrujúcich remízových zápasov, tri prišli v čase, keď jeho team prehrával a jedna žltá proti Liverpoolu.

„Milujem hrať futbal“, hovorí Rooney. „A myslím si, že som ako ktokožvek iný, nenávidím prehry a milujem víťazstvá“.

„Ak príde čas, keď nebudem rozčarovaný z toho, že veci sa nevyvíjajú dobre, potom sa ľudia môžu začať o mna obávať“.

Teraz, v jeho štvrtej sezóne medzi profesionálmi, Rooney sa môže pochváliť skúsenosťami ďaleko za jeho rovesníkmi. A zúžitkúvava ich v praxi.

„Poznám to, keď niektorí ľudia sa špeciálne na vás zameriavajú a snažia sa vás vytočiť“, povedal pre Daily Mirror. „Ale som presvedčený, že sa s tým teraz vyrovnávam ďaleko lepšie“.

„Bol to náročný zápas v Severnom Írsku a bol som rozčarovaný z mojej hry v tom zápase. No neustále sa učím a myslím si, že je to stále lepšie a som presvedčený, že to môžete vidieť aj na mojej hre.“

Rooney strelil už 11 gólov v tejto sezóne za United, ale v ostatných desiatich zápasoch nedal ani gól – šnúra sa naťahuje už od Decembra. Ale jeho prínos do tabuľky strelcov neodzrkadžuje jeho prínos pre mužstvo v iných oblastiach na ihrisku. Má najviac asistencií (6) v mužstve „the Reds“ v tejto sezóne a je výrazne zapletený do väčšiny útokov United.

„Ja len chcem neustále hrať moju hru najlepšie ako sa len môžem“, hovorí. „Som dosť mladý na to aby som sa ešte stále zlepšoval, a to je dôvod, prečo stále sledujem podrobne svoju hru a zisťujem, kde by som sa ešte mohol zlepšiť. Mám kopec času a chcem hrať a učiť sa v každom zápase.“

„Cítim, že sa veľa učím od mojich spoluhráčov a manažéra. A moja hra sa vylepšuje každým rokom, takže dúfam, že to bude takto len pokračovať“.

„Čakajú nás Majstrovstvá sveta za pár týždňov, čo nakoniec môže znamenať veľmi úspešnú sezónu pre nás“.
„Na každý turnaj ideme vyhrať, dostali sme sa na záverečný turnaj a dúfam, že by sme sa mohli vrátiť domov z trofejou a takisto vyhrať FA Cup.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *