St. jún 19th, 2024

Tréner Manchestru United Alex Ferguson sa rozhodol poslať talianskeho futbalového útočníka Giuseppeho Rossiho do konca kalendárneho roka na hosťovanie do ďalšieho anglického klubu Newcastle United.

Podľa podmienok zmluvy rodák z USA a člen talianskej reprezentácie do 21 rokov nemôže nastúpiť v stretnutí proti svojmu materskému klubu. “Je to vážny krok, najmä v situácii, kedy nemáme útočníkov na rozdávanie. Zavážilo však želanie Giuseppeho, ktorý potrebuje hrať v prvom tíme. Vráti sa k nám ako skúsenejší hráč, ktorý nám bude môcť ponúknuť viac ako teraz,” vysvetlil okolnosti hosťovania Ferguson.

Iba devätnásťročný talent Rossi odohral od prestupu z Parmy v júli 2004 v drese “červených diablov” 14 duelov a strelil štyri góly. V Newcastle nájde konkurenciu Alberta Luqueho, Sholu Ameobiho a Obafemiho Martinsa, ktorý je však podobne ako Michael Owen zranený.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *