St. júl 24th, 2024

Hviezda Manchestru United a anglickej futbalovej reprezentácie Wayne Rooney vyhral spor o vlastníctvo internetovej adresy, ktorá nesie jeho meno www.waynerooney.com.

Súčasný majiteľ a registrátor domény ju musí ihneď odovzdať do rúk manažérskej spoločnosti zastupujúcej anglického útočníka. Spor rozhodla porota Spoločenstva národov pre duševné vlastníctvo. Internetovú stránku s menom anglického reprezentanta zaregistroval v roku 2002 jeden obyvateľ britského Wrexhamu. Rooney mal v tomto čase iba 16 rokov a obliekal vtedy ešte dres Evertonu. Následne však mladý futbalista zaregistroval svoje meno ako obchodnú značku.

Iba nedávno vyhrali spory s takzvanými “cybersquattermi” Ronaldinho, Francesco Totti, Joe Cole alebo Frank Rijkaard.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *