So. apr 20th, 2024

Zlý chlapec anglických futbalových trávnikov Wayne Rooney by bol rád, keby ho raz porovnávali s legendou Manchestru United Georgom Bestom. Uviedol to po nedežnej výhre “červených diablov” na ihrisku londýnskeho West Hamu, na ktorej sa podiežal vyrovnávajúcim gólom na 1:1. Pred úvodným výkopom si ako na všetkých anglických štadiónoch uctili hráči oboch tímov pamiatku bývalého kanoniera ManU minútou ticha. Tieň Bestovej piatkovej smrti akoby ležal na zverencoch Alexa Fergusona celý prvý polčas, po prestávke však práve Rooney po prihrávke Parka Ji Sunga zavelil k obratu, ktorý dovŕšil víťazným zásahom ďalší mladík John O’Shea. “George Best bol jedným z najlepších hráčov na svete, preto som si istý že ma ešte čaká dlhá cesta, aby som sa mu vyrovnal. Ale snáď raz nastane čas, kedy ľudia budú skloňovať moje meno spolu s jeho,” prezradil svoj sen 20-ročný talent anglického futbalu, ktorý je tiež známy svojím temperamentným vystupovaním.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....