Ut. apr 16th, 2024

Vo svojich pamätiach, ktoré publikuje na pokračovanie britský denník The Sun, sa anglický reprezentačný obranca Rio Ferdinand priznal, že sa obával straty zamestnania v Manchestri United, keď vyšla minulý rok v tlači fotografia z jeho stretnutia so šéfom exekutívy Chelsea Petrom Kenyonom.

Snímka z údajne náhodnej schôdzky v reštaurácii vtedy odštartovala špekulácie o prestupe zadáka na linke Old Trafford – Stamford Bridge. “Keď sa fotografia objavila v novinách, počítal som s najhorším. Rozhodol som sa, že to vysvetlím trénerovi Alexovi Fergusonovi počas tréningu. Ani som ho nemusel vyhľadať, sám si ma zavolal a správal sa najskôr ako totálny šialenec,” spomína si Ferdinand v novinovom vydaný knihy nazvanej “Rio, môj príbeh”.

“Kričal na mňa: ´Čo to má do pekla znamenať?´ Stĺkol ma tak, ako som si zaslúžil, musel som sa dokonca dať ošetriť. Nikdy som ho nevidel tak nahnevaného. Bolo to ešte horšie, ako keď som neprišiel na dopingovú kontrolu. Oveľa horšie. Nemohol som sa zmôcť na slovo, pretože chyba bola na mojej strane. Iba som mu opakoval: ´Tréner, nechcem s nikým uzavrieť zmluvu, chcem zostať v Manchestri.´ Chvíľu som si myslel, že ma predá.

Trvalo to asi 15 minút a Ferguson všetko zakončil slovami: ´Vieš dobre, ako si to vysvetlia ľudia. Je úplne jedno, čo povieš ty. Nezáleží na tom, či ste debatovali o cene mlieka, počasí alebo o farbe stola, za ktorým ste sedeli. Bola to hlúposť stretnúť sa s Kenyonom!´,” opísal jeden z najhorších momentov vo svojej kariére Ferdinand.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *