So. jún 22nd, 2024

Stopér Manchestru United a anglickej reprezentácie Rio Ferdinand musí v nedeľňajšom záverečnom zápase ligovej sezóny s Hull City dokázať, že fyzicky má na to, aby mohol nastúpiť v základnej jedenástke na stredajšie finále futbalovej Ligy majstrov s FC Barcelona. Od zranenia lýtka v odvetnom súboji semifinále Ligy majstrov s Arsenalom Londýn Ferdinand vynechal tri stretnutia a tréner Alex Ferguson sa teraz musí rozhodnúť, či v Ríme využije jeho skúsenosti, alebo radšej nebude riskovať. “Verím, že do nedele bude v poriadku. Ak nie, potom pochybujem, že by v stredu mohol hrať. Som presvedčený, že pred finále Ligy majstrov potrebuje odohrať aspoň ten jeden zápas, trojtýždňová pauza je príliš. Plán je taký, že zajtra s nami začne trénovať a potom by sme už mali mať lepšiu predstavu o jeho použiteľnosti,” povedal Ferguson, ale načrtol aj inú možnosť: “Mohol by byť pripravený až na stredu, ale či ho postavím bez zápasu v nohách, to už je iná vec.”
Istotu štartu má naopak univerzálny obranca John O’Shea, ktorý je alternatívou za zranených Wesa Browna a Garyho Nevilla.
“Z môjho pohľadu môže hrať všade. V obrannej štvorici, v strede poža a istý čas dokonca bol aj útočníkom. Po zraneniach Garyho a Wesa sa stal pravidelným členom základu. Nomináciu na zápas v Ríme si zaslúži, je to pravý profesionál,” pochválil 28-ročného írskeho reprezentanta Ferguson.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *