Po. jún 17th, 2024

Britský vládny úrad pre zahraničie a Commonwealth (FCO) odporúča priaznivcom futbalového klubu Manchester United, ktorí vycestujú budúci týždeň do Ríma na finále Ligy majstrov (27. mája) s FC Barcelona, aby sa v záujme svojej bezpečnosti vyhýbali niektorým častiam talianskej metropoly. V dejisku zápasu očakávajú až 30 000 anglických priaznivcov, Olympijský štadión má kapacitu 72 700 miest. “Pre mnohých fanúšikov je to návšteva, akú zažijú raz za život, preto chceme, aby si odniesli krásny zážitok. Pred cestou sú však nevyhnutné isté prípravy,” povedal pracovník FCO zodpovedný za oblasť športu Alastair Mackie. “veľmi úzko spolupracujeme s talianskymi úradmi a britským veľvyslanectvom v Ríme, aby sme našim občanom zabezpečili podporu a prístup k všetkým dôležitým informáciám.”
FCO priaznivcom odporúča, aby nevyužívali dopravu metrom na stanicu Piazzale Flaminio a aby sa radšej vyhýbali mostu Ponte Duca D’Aosta, pretože práve na týchto trasách by sa mohli vyskytnúť problémy. Pre Britov bude zabezpečená bezplatná doprava na štadión a späť z oficiálneho zhromažďovacieho miesta pred Villa Borghese.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *