St. júl 24th, 2024

Ji-Sung Park, alebo JI ako ho volajú spoluhráči je šikovný hráč, ktorý sa narodil 25. februára 1981 v Seoule, Južná Kórea. Jeho potenciál je taký dobrý že môže hrať kdekožvek v zálohe, nažavo, napravo aj v strede.
Jeho potenciál presunul do Európy tréner Guus Hiddink, ktorý trénoval mužstvo Južnej Kórei pred a počas majstrovstiev Sveta 2002, ktoré sa hrali práve v Kórei a Japonsku.
Po úspechu Južnej Kórei, ktorá sa na MS dopracovala až do semifinále nasledoval Park Hiddinka do PSV Eindhoven. PSV sa aj zásluhou Parka dopracovalo do semifinále Ligy majstrov, a Park bol už známym záložníkom v Európe, vďaka jeho pracovitosti a hlavne bojovnosti na ihrisku.

Jeho kariéra začala v klube Kyoto Purple Sanga (Japonsko) v roku 2000. V reprezentácii odohral na MS 2002 všetkých 7 stretnutí, vrátane semifinále. 21. decembra 2002 sa Park presunul do Európy do klubu PSV Eindhoven. O dva roky neskôr, po jeho plnej adaptácii do európskeho futbalu vyhral s PSV double 2005 (domácu ligu i pohár).
Sieť skautov Sira Alexa Fergusona sledovala Parka v Európe, priamo Sir Alex Ferguson sa bol na hráča pozrieť na 20-tich zápasoch predtým ako s ním podpísali zmluvu.

Prispôsobenie sa anglickému futbalu bude pre Parka najťažší test. Tento hráč odohral 23 zápasov v Lige majstrov, 2 krát skóroval, a zvláštnosťou je že má za sebou už viac ako 50 štartov v reprezentácii – pri jeho mladom veku 24 rokov.
Manchester United súhlasil s prestupovou čiastkou 4 milióny libier 22. júna 2005. Park však musel s definitívnym prestupom čakať kvôli pracovnému povoleniu až do 8. júla 2005, keď sa stal definitívne „diablom“.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *