Št. máj 23rd, 2024

Cristiano Ronaldo sa narodil 5. februára 1985 v Madeire, Portugalsko. Medzi jeho prednosti patrí hlavne rýchlosť a jeho excelentná technika ovládania lopty.

K futbalu sa dostal už ako malý chlapec, začal vymýšžať rôzne fintičky a už ako 12-ročný sa dostal do vyhlásenej akadémie Sportingu Lisabon – vyhliadli si ho tam skauti. Keďže Ronaldo mal talent od boha, netrvalo dlho a už v 17-tich rokoch okúsil premiéru v seniorskom týme Sportingu Lisabon, a že to bol denut ako sa patrí povie ktorýkožvek fanúšik Sportingu, tento mladík totiž vsietil 2 góly a to nie hocijakému súperovi, ale rovno Boaviste Porto. Cristiano Ronaldo si veľmi rýchlo vybojoval miesto v základnej zostave a v jeho prvej sezóne za Sporting nastúpil na 25 zápasov, v ktorých strelil dohromady 3 góly.
V ďalšej sezóne sa v drese Sportingu objavil už „iba“ v priatežských zápasoch, pretože prišiel deň D, konkrétne 6. augusta 2003 a Sporting Lisabon hral doma proti Manchesteru United pri príležitosti otvorenia štadióna Jose Alvalade Stadium. Sporting Lisabon vyhral 3:1 a vežkú zásluhu nad výhrou mal práve Ronaldo. Všetky lopty išli cez jeho nohu, každá prihrávka i strela.

Netrvalo dlho a Sir Alex Ferguson ponúkol Sportingu Lisabon za tohto hráča 12,24 milióna libier a tak Cristiano Ronaldo zmenil farbu dresu na diabolsky červenú. V médiách sa objavovali hlášky na adresu Fergusona že sa zbláznil, že vyhodil veľa peňazí za mladíka, ktorý toho ešte veľa nedokázal. Kritika sa však zastavila po jeho premiére v FA Premier League, v zápase proti Boltonu, kde sa postaral o prihrávky na dva góly, jeho excelentnú techniku si každý všimol a tak niet pochýb o tom že to bol ďalší geniálny ťah od trénera červených diablov. Cristiano Ronaldo zdedil v týme číslo 7, ktoré predtým obliekali hráči ako David Beckham či Eric Cantona. Ronaldo sa stal veľmi rýchlo miláčikom publika, dokonca jeho sláva je už prerástla aj cez Luisa Figa, jeho spoluhráča z portugalskej reprezentácie, donedávna miláčika Portugalska.

Nová ikona Manchester United i Portugalska, Cristiano Ronaldo.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *