Pi. júl 12th, 2024

Prípad účinkovania argentínskeho futbalového reprezentanta Carlosa Téveza v klube West Ham United bude mať zrejme dohru na Športovom arbitrážnom súde (CAS). Londýnsky klub skompletizoval pred dvoma rokmi transfer hráča, ktorý v súčasnosti už háji farby Manchestru United, napriek tomu, že jeho odchod na “ostrovy” nebol oprávnený. Keby Tévez v tom čase neposilnil West Ham, v Premier League by sa na jeho úkor mohol zachrániť Sheffield United. Argentínsky útočník svojím gólom v poslednom ligovom kole sezóny 2006/07 v zápase proti Manchestru United rozhodol o tom, že Londýnčania si zachovali prvoligovú príslušnosť, zatiaľ čo Sheffield vypadol z Premier League. Ten požaduje 30 miliónov ako odškodné za stratu príjmu z televíznych prenosov či poklesu cien hráčov. Disciplinárna komisia už uznala, že Tévez v drese “kladivárov” nastupoval neoprávnene. Funkcionári West Hamu porušili pravidlá, keď o príchod Téveza a jeho reprezentačného kolegu Javiera Mascherana do Londýna požiadali tretiu stranu a nie klub, v ktorom mali hráči v tom čase platné zmluvy – brazílsky Corinthians.
Predstavitelia “kladivárov” chcú nechať prípad prešetriť na Športovom arbitrážnom súde. Generálny sekretár CAS Matthieu Reeb však uviedol, že sa tak stane len v prípade, že s touto možnosťou budú súhlasiť aj funkcionári Sheffieldu United.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *