Pi. apr 19th, 2024

V 6. kole najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2008/09 zvíťazil FC Liverpool v základnej zostave so slovenským reprezentantom Martinom Škrtelom v mestskom derby na štadióne Evertonu 2:0. O víťazstvo sa dvoma gólmi postarala španielska superhviezda v službách “The Reds” Fernando Torres, ktorý v rozpätí troch minút dvakrát skóroval. Dvadsaťtriročný rodák z Handlovej Škrtel odohral v Goodison Parku napokon celý duel a v stopérskej dvojici s Jamiem Carragherom podal opäť kvalitný a zodpovedný výkon. Nováčik najvyššej Premier League West Bromwich Albion si pripísal svoje druhé víťazstvo v aktuálnej sezóne, keď zdolal Middlesbrough najtesnejším rozdielom 1:0. V drese víťazného mužstva nastúpil aj slovenský reprezentant Marek Čech, ktorý v 77. min vystriedal Jamesa Morrisona. Úradujúci majster Manchester United si pripísal tri body po víťazstve nad Boltonom. Skóre zápasu na Old Trafforde otváral v 60. min z pokutového kopu vyliečený Cristiano Ronaldo, poisťovací druhý gól pridal o sedemnásť minút neskôr Wayne Rooney. V sobotu nezaváhal ani anglický aj európsky vicemajster FC Chelsea, ktorý tiež dvojgólovým rozdielom zvíťazil na pôde Stoke City (2:0). Naďalej sa nedarí Newcastlu, ktorý tentoraz nestačil na vlastnom ihrisku na Blackburn Rovers (1:2).
Prekvapením kola je prehra Arsenalu Londýn na domácom trávniku s nováčikom súťaže Hull City. “The Gunners” vyhrávali 1:0 po vlastnom góle McShana, hostia však v priebehu štyroch minút dokázali otočiť vývoj stretnutia vo svoj prospech. Za Hull skórovali Marcio Geovanni a Daniel Cousin. Na čele aktuálnej tabuľky je FC Chlesea o skóre pred FC Liverpool.
Výsledky – 6. kolo – sobota – súhrn:
Arsenal Londýn – Hull City 1:2 (0:0)
Góly: 50. McShane (vlastný) – 62. Marcio Geovanni, 66. Cousin, 60 037 divákov
FC Everton – FC Liverpool 0:2 (0:0)
Góly: 59. a 62. F. Torres, ČK: 80. Cahill (Everton), 39 574 divákov
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celé stretnutie.
Fulham – West Ham 1:2 (0:2)
Góly: 59. Murphy (z 11 m) – 43. C. Cole, 45. Etherington, ČK: 45. A. Johnson (Fulham), 23 946 divákov
Manchester United – Bolton 2:0 (0:0)
Góly: 60. C. Ronaldo (z 11 m), 77. Rooney, 75 484 divákov
Middlesbrough – West Bromwich 0:1 (0:0)
Gól: 53. Olsson, 26 248 divákov
Marek Čech (West Bromwich) nastúpil v 77. min.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....