Po. júl 15th, 2024

Internetovú petíciu, ktorá požaduje udelenie rytierskeho titulu hráčovi anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Ryanovi Giggsovi, podporil aj jeden z vysokých predstaviteľov britskej opozičnej Konzervatívnej strany. Hovorca strany pre domáce záležitosti a vežký fanúšik “červených diablov” Chris Grayling sa pripojil k signatárom výzvy internetového politického blogera Tima Montgomerieho, ktorí chcú pre 35-ročného najviac dekorovaného hráča úradujúceho anglického majstra vybojovať titul Sir. “Jeho úspechy si zaslúžia takúto poctu. Je to výnimočný britský futbalista posledných generácií,” skonštatoval Grayling. Giggsa podporuje aj štátna sekretárka pre komunity a miestne vlády Hazel Blearsová: “Je pozitívnym vzorom pre jednu z mnohých ciest, ktorými sa dá dosiahnuť rytiersky titul.”
Fanúšikovia odštartovali svoju iniciatívu na neoficiálnej stránke priaznivcov United www.mustbered.com, kde Montgomerie vymenoval 11 dôvodov, prečo by si Giggs prestížne ocenenie zaslúžil – od jeho futbalových úspechoch po jeho charitatívnu činnosť.
Ryan Giggs debutoval v drese United v marci 1991 a s klubom zo štadióna Old Trafford má kontrakt platný až do júna 2010. Počas svojej profesionálnej kariéry vyhral 10 domácich titulov, dvakrát triumfoval v Lige majstrov, štyrikrát sa tešil z víťazstva v FA Cupe a dvakrát dvíhal nad hlavu aj domáci Ligový pohár. Už v máji minulého roku vo finále európskej futbalovej súťaže číslo 1 proti Chelsea prekonal bývalý waleský reprezentant rekord Bobbyho Charltona, ktorý sa v drese United objavil v 758 stretnutiach. Giggs bol naposledy ocenený v sobotu, keď bol menovaný za Hráča roka podľa Asociácie anglických profesionálnych futbalistov.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *