Ut. júl 16th, 2024

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) v utorok odporučila, aby sa kauza okolo práv na argentínskeho útočníka Carlosa Teveza dostala až pred Športový arbitrážny súd (CAS).
Právnické oddelenie FIFA rozposlalo listy Anglickej futbalovej asociácii (FA) aj vedeniu Premier League, v ktorých objasňuje svoje stanovisko k ohlásenému prestupu juhoamerického kanoniera z West Hamu United do tímu úradujúceho anglického šampióna Manchestru United. FIFA odporučila, aby sa West Ham a samotný hráč obrátili na CAS.
“Považujeme to za najlepší postup, ktorý je v záujme všetkých zúčastnených strán,” povedal hovorca FIFA Andreas Herren. “Veríme, že to je súčasne najrýchlejšia cesta ako vyriešiť celý problém.” Manchester i West Ham sa snažia doriešiť prestup hráča pred tým, než sa letné prestupové obdobie na Britských ostrovoch 31. augusta uzavrie.
Celá situácia je paradoxná v tom, že s prestupom súhlasia všetci – Manchester, West Ham i samotný hráč, napriek tomu sa však stále nezrealizoval. Príčinou, prečo sa ešte stále nepodarilo avizovaný prestup skompletizovať, je hľadanie odpovede na otázku, komu vlastne Tevez patrí a komu teda “červení diabli” majú vyplatiť prestupovú sumu za 23-ročného zakončovateľa. Komplikácia spočíva v tom, že práva na hráča West Hamu vlastní tretia strana – podnikateľ Kia Joorabchian. Pravidlá Premier League však podobnú situáciu nepovožujú a West Hamu, ktorý Teveza spolu s krajanom Javierom Mascheranom pred minulou sezónou angažoval z brazílskeho klubu Corinthians, následne nezávislá komisia Premier League uložila pokutu vo výške 5,5 milióna libier. West Ham United sa na poslednú chvíľu v Premier League zachránil, kluby, ktoré zostúpili, však proti rozhodnutiu komisie namietali a žiadali odpočítanie najmenej troch bodov, čo by v prípade West Hamu znamenalo zostup.
Zástupcovia Premier League požadujú aby prestupovú čiastku zinkasoval výhradne West Ham, nie Joorabchian.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *