Ut. júl 16th, 2024

Na spokojnej tvári trénera Manchestru United Alexa Fergusona sa po pondelkovom víťazstve v rámci ázijského turné nad čínskym futbalovým tímom Ženšen (6:0) objavili známky hnevu, keď zaznelo meno Gabriel Heinze. Argentínsky obranca síce trávi dovolenku po účasti na juhoamerickom šampionáte Copa América, to však nebráni tomu, aby sa jeho meno čoraz viac skloňovalo v súvislosti so záujmom FC Liverpool. Tréner “The Reds” Rafael Benitez zašiel totiž tak ďaleko, že povolal “do zbrane” paragrafmi vyzbrojených právnikov, ktorí sa majú postarať o vyplatenie Heinzeho zo zmluvy, keďže Ferguson ponuku na prestup v hodnote 6 miliónov libier rázne odmietol. Škótsky kormidelník svoj postoj nezmenil. “Z našej strany je to nepriechodné, Heinze do Liverpoolu nepôjde. Práve vyhodnocujeme niektoré vyhlásenia jeho agenta, ale zatiaľ nemám k tomu viac čo povedať. Rozhodne však niektoré výroky agenta neboli podľa nás v poriadku,” povedal Ferguson v Macau.
Vývoj okolo 29-ročného zadáka, ktorý je všeobecne považovaný za jedného z najlepších ľavých obrancov na svete, pozorne sledujú aj ďalšie Veľkokluby Inter Miláno a Real Madrid. Argentínčan, ktorý na Old Trafford prišiel v roku 2004 z tímu Paríž St. Germain, by sa stal iba druhým hráčom histórie, ktorý od konca druhej svetovej vojny prestúpil z Manchestru United do konkurenčného Liverpoolu. V roku 1962 obrátil svoju “futbalovú vieru” Phil Chisnall.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *