So. jún 22nd, 2024

Manchester United je podľa kuloárnych informácií britskej tlače blízko k angaľovaniu argentínskeho supertalentu Carlosa Teveza z konkurenčného anglického tímu West Ham United.

Médiá v Británii špekulujú o tom, že obchodník Kia Joorabchian, ktorý vlastnil práva na prestup reprezentačného útočníka už v prípade jeho transferu z Corinthians Sao Paulo do kádra “kladivárov”, dosiahol dohodu s funkcionármi Manchestru. podľa tejto dohody má Tevez 14. júla po skončení Copa America, kde momentálne hrá za národný tím, priletieť priamo na Old Trafford.

Ďalšie zákulisné správy uvádzajú, že 23-ročný Tevez bol v Manchestri po skončení sezóny na party, ktorú organizoval jeho krajan Gabriel Heinze. Na tom by nebolo nič zvláštne, ale nakožko Tevez v ostatných zápasoch ligového ročníka oslnil Sira Alexa Fergusona (víťazný gól “Carlitosa” v dueli West Hamu proti “Red Devils” znamenal pre kladivárov definitívu záchrany), tréner Manchestru mu na onom večierku prezradil, že je zaňho ochotný dať nemalé peniaze.

A to napriek tomu, že už minul 50 miliónov libier na príchody Owena Hargreavesa z Bayernu, Andersona z FC Porto a Naniho zo Sportingu Lisabon. Najpodstatnejším argumentom, ktorý hovorí v prospech príchodu zakončovateľa s vyrazeným zubom do mužstva Červených diablov je skutočnosť, že West Ham, hoci má ešte s hráčom trojročnú platnú zmluvu, sa súdi s Joorabchianom a jeho spoločnosťou Media Sports Investment (MSI) práve pre nezrovnalosti spojené s Tevezovým príchodom z Brazílie do Londýna.

Anglické noviny navyše často zdôrazňujú fakt, že z každého ďalšieho Tevezovho prestupu by Joorabchianovi kvapla do vrecka nemalá percentuálna suma z odstupného (tak údajne znela klauzula v dohode MSI s West Hamom ešte v čase, keď na seba nepodali žaloby ako protihodnota za to, že im Teveza narýchlo zohnal z Corinthians).

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *