So. máj 25th, 2024

Pelé si myslí, že by Eriksson nemal tlačiť Rooneyho k predčasnému návratu na futbalové trávniky počas majstrovstiev sveta.

Brazílska futbalová legenda Pelé varoval trénera reprezentácie Anglicka Svena-Görana Erikssona, aby netlačil mladého útočníka Wayna Rooneyho k predčasnému návratu na trávnik počas majstrovstiev sveta v Nemecku.

Hoci je Švéd optimistický ohľadom Rooneyho účasti v zápasoch šampionátu, Pelé si myslí, že by to mohlo ohroziť celkové ťaženie anglického tímu. “Je nebezpečné postaviť hráča, ktorý nie je celkom zdravotne v poriadku. Môže to narušiť nepísaný systém, akým tréner nasadzuje hráčov na zápasy,” myslí si trojnásobný majster sveta v drese Brazílie.

Porovnal to so situáciou v brazílskom mužstve počas majstrovstiev sveta v roku 1998. Ronaldo vtedy nastúpil nedoliečený na finálový zápas proti domácemu Francúzsku. “Hral vo finále aj napriek tomu, že bol v deň zápasu chorý. Prehrali sme napokon 0:3.”

Pelé tvrdí, že anglický tréner má pri určovaní zostavy na výber množstvo hráčov a nemalo by sa to točiť len okolo jedného z nich. “Svetový šampionát trvá iba štyri týždne. Na to treba hráčov v najlepšej forme. A zdravotná situácia má na to výrazný vplyv,” dodal Brazílčan.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *