Pelé varuje Erikssona

Pelé si myslí, že by Eriksson nemal tlačiť Rooneyho k predčasnému návratu na futbalové trávniky počas majstrovstiev sveta.

Brazílska futbalová legenda Pelé varoval trénera reprezentácie Anglicka Svena-Görana Erikssona, aby netlačil mladého útočníka Wayna Rooneyho k predčasnému návratu na trávnik počas majstrovstiev sveta v Nemecku.

Hoci je Švéd optimistický ohľadom Rooneyho účasti v zápasoch šampionátu, Pelé si myslí, že by to mohlo ohroziť celkové ťaženie anglického tímu. “Je nebezpečné postaviť hráča, ktorý nie je celkom zdravotne v poriadku. Môže to narušiť nepísaný systém, akým tréner nasadzuje hráčov na zápasy,” myslí si trojnásobný majster sveta v drese Brazílie.

Porovnal to so situáciou v brazílskom mužstve počas majstrovstiev sveta v roku 1998. Ronaldo vtedy nastúpil nedoliečený na finálový zápas proti domácemu Francúzsku. “Hral vo finále aj napriek tomu, že bol v deň zápasu chorý. Prehrali sme napokon 0:3.”

Pelé tvrdí, že anglický tréner má pri určovaní zostavy na výber množstvo hráčov a nemalo by sa to točiť len okolo jedného z nich. “Svetový šampionát trvá iba štyri týždne. Na to treba hráčov v najlepšej forme. A zdravotná situácia má na to výrazný vplyv,” dodal Brazílčan.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *