St. jún 19th, 2024

Ole Gunnar Solskjaer sa chce odvďačiť United za nový dvojročný kontrakt ich vrátením na vrchol futbalového sveta.

O hrdinovi Ligy Majstrov v roku 1999 sa predpokladalo, že v lete opustí Old Trafford po tom, čo jeho kontrakt vypršal, ale zostane v klube až kým mu bude 35.

Jeho nový kontrakt obsahuje trénerské a veľvyslanecké úlohy a napriek zraneniu kolena, ktoré ohrozuje jeho hráčsku kariéru, Solskjaer by chcel zas hrať.

´Dúfam, že budem mať dobrú predsezónnu prípravu, lebo po Majstrovstvách Sveta nikdy nemôžete vedieť, aké zmeny urobí manažér v tíme, a kto bude hrať´ povedal. ´Samozrejme chcem byť fit od samého začiatku, a dúfam, že v niektorých zápasoch sa dostanem aj do základu.´

Solskjaer, zotavujúci sa zo zranenia lícnej kosti, čo utrpel počas zápasu za rezervu na konci sezóny, dodal: ´Manažér buduje zaujímavé mužstvo, a je dôleľité chytiť Chelsea na začiatku sezóny.´

Solskjaer je obľúbený v United za jeho víťazný gól proti Bayernu Mníchov v Barcelone a za to, že bol časťou tímu, čo vyhral slávne ´Treble´.

Tradícia
´United je klub s tradíciou a históriou´ povedal. ´Dúfam, že skôr či neskôr sa dostaneme späť na vrchol . ´
Solskjaer je realistický, vie, že dni, keď bol prvotnou voľbou na post útočníka, má asi za sebou. Teraz vidí seba na pravom krídle.
´Nemyslím si, že spoluhráči sú konkurentmi,´ povedal. ´Vždy cítim, že sme časť tímu. Keď je mojou úlohou hrať iba pár minút, tak to je moja rola. Keď som na lavičke, aby som povzbudzoval, tak to je moja rola. Keď som iba v tíme, tak to je moja rola.
´Na Old Traffode máme vynikajúcich útočníkov, mladých aj skúsených hráčov. Mužstvo je veľmi silné.´
Keď Solskjaer niečo žutuje, to je, že hral málo spolu s Wayneom Rooneym.
´Wayne je fantastický hráč – nadšený, s obrovskou silou a rýchlosťou. Ma všetko o čom každý futbalista túži. Ma bojovné srdce a chce vyhrávať zápasy´ povedal Nór.

Dokonalí
´Dúfam, že sa uzdraví do MS, lebo tvrdo pracuje na tom, aby bol fit.´
Solskjaer ale chce, aby MS vyhrala Brazília.
´Vždy sú mojim najobžúbenejším tímom na Majstrovstvách Sveta,´ dodal. ´Mám rád ich dresy, aj ako hrajú. V brazílskom tíme je všetko dokonalé.
´Sú mojimi favoritmi na víťazstvo, ale vo futbale človek nikdy nevie.´
Ako veľvyslanec Unitedu, Solskjaer bol v Hong Kongu, kde navštívil letnú školu United.
´Milujem futbal a vždy chcem byť časťou futbalového života – trénovanie, veľvyslanectvo, len aby som bol spojený s United.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *