St. mar 27th, 2024

V úvodnom sobotňajšom stretnutí 26. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2008/09 zdolala Chelsea jediným presným zásahom Nicolasa Anelku domácu Aston Villu 1:0. Slovenský reprezentant Miroslav Stoch sledoval celý zápas z lavičky náhradníkov, tréner “The Blues” Guus Hiddink, pre ktorého to bol premiérový duel v Chelsea, mu nedal šancu zasiahnuť do hry. Londýnčania preskočili v tabužke práve svojho sobotňajšieho súpera, momentálne majú o bod viac ako zverenci trénera Martina O´Neilla.
V sobotu okrem Hiddinka debutoval aj stredopoliar Arsenalu Andrej Aršavin, ktorý odohral 63 minút, ani jeho účasť však “The Gunners” na víťazstvo v stretnutí so Sunderlandom po bezgólovej remíze nestačila.
Manchester United si na vlastnom trávniku s Blackburnom poradil najtesnejším rozdielom 2:1. Na úvodný gól Waynea Rooneyho ešte do polčasovej prestávky odpovedal Roque Santa Cruz. Po zmene strán však o víťazstve “červených diablov” rozhodol Cristiano Ronaldo. Obhajcovia ligového primátu majú na čele priebežnej tabužky osembodový náskok, druhý FC Liverpool má však nedeľňajší zápas s Manchestrom City k dobru. Proti Blackburnu postavil medzi tri žrde Sir Alex Ferguson Poliaka Tomasza Kuszczaka, fenomenálna séria bez inkasovaného gólu Edwina van der Sara tak aj naďalej trvá.
Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 26. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže – Premier League 2008/09:
Stoke City – Portsmouth 2:2 (0:0)
Góly: 78. a 88. Beattie (druhý z pok. kopu) – 75. N. Kranjčar, 90. Shawcross (vlastný), 27 500 divákov
Manchester United – Blackburn Rovers 2:1 (1:1)
Góly: 23. Rooney, 60. C. Ronaldo – 32. Santa Cruz, 75 000 divákov

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....