Pi. júl 12th, 2024

Anglické médiá nešetrili po rímskom finále futbalovej Ligy majstrov 2008/09 tvrdými slovami na adresu zdolaného tímu. Manchester bol roztrhaný na kusy skvelou Barcelonou, resp. mužstvu Alexa Fergusona zápis do histórie nevyšiel. Nebolo začo, píšu médiá na
“United odišli z Ríma zruinovaní,” komentujú The Times a dodávajú: “A bojisko opustili bez boja.”
Britská tlač sa zhodla vo všeobecnom obdive voči výkonu Barcelony a britkej kritike na adresu Manchestru. The Sun prirovnal výkon Barcelony k magickému mesmerizmu, čiže druhu hypnózy, ktorou obrala najlepších hráčov súpera o ich kúzlo. “Futbalisti Manchestru boli bez života ako sochy, ktoré lemujú cestu k Stádio Olimpico,” píše The Sun a ďalej pokračuje peknou anglickou slovnou hračkou: “Bol to Messi-cre pre Fergieho tím,” čiže niečo v zmysle, že Messi sa svojím atypickým gólom hlavou na 2:0 postaral o masaker pre Manchester. “Fergusonovci robili vzadu elementárne chyby a nemali odpoveď na priamočiaru hru súpera,” dodáva komentátor The Sun.
Jedine Daily Mail sa postavil na stranu anglického šampióna, aj keď záver krátkej úvahy vyznieva trochu ironicky. “United sú šampiónmi Anglicka a v Európe a vlastne aj vo svete ich zosadila z kubového trónu iba skvelá Barcelona, a to je obrovský úspech.”
The Guardian sa zamýšža nad tým, prečo skúsený anglický tím so svetaznalým koučom nedokázal vhodne zareagovať na rýchly prvý gól Barcelony, ktorý prišiel už po 10 minútach relatívneho tlaku ManU. “Toto finále ukázalo, že ani obrovské futbalové umenie a tomu primerané sebavedomie nie sú zárukou toho, že sa pozviechate po takom nečakanom gólovom výpade súpera. Manchestru sa to nepodarilo do konca zápasu,” zamýšža sa The Guardian. The Daily Mirror píše o zničujúcich pocitoch 67-ročného Sira Alexa Fergusona, ktorý sa chcel do novodobej histórie zapísať ako prvý tréner, ktorý dovedie svoj tím k dvom víťazstvám v Lige majstrov v neprerušenom slede. “V tomto momente vôbec nie je dôležité, koľko zápasov ste v tejto sezóne vyhrali a aké tituly ste získali. Táto jediná prehra vás aktuálne zožiera tak, že prežívate pekelné muky. Vysáva vám z tela dušu,” snažil sa reflektovať Fergusonove pocity Daily Mirror.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *