Št. feb 29th, 2024

Kormidelník anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Alex Ferguson by privítal aspoň krátku zimnú prestávku v programe Premier League. Škótsky lodivod už má podľa svojich vyjadrení v magazíne Inside United pripravený aj detailný plán, ako by sa jeho myšlienka dala zrealizovať. „Dlho som o tom premýšľal a viem, ako na to. Počas vianočných sviatkov by som nič nemenil, no potom by som jedno ligové kolo pozostávajúce z 10 duelov natiahol na takmer celý január. Tri stretnutia by sa hrali jeden víkend, ďalšie tri o týždeň a zvyšné štyri duely by boli na programe o ďalších sedem dní. Televízne spoločnosti by o nič neprišli, pretože by každý víkend mohli odvysielať nejaké súboje, a hráči by si odpočinuli,“ vysvetlil svoj projekt Alex Ferguson, ktorý svoj tím priviedol v uplynulej sezóne k víťazstvu v Premier League aj Lige majstrov.
Ďalšou možnosťou by podľa dlhoročného trénera „červených diablov“ mohlo byť natiahnutie sezóny až do konca mája. „Minulý ročník skončil už 11. mája. Prečo by sme teraz nemohli hrať až do konca mesiaca a mať v januári dva týždne voľno? Počasie je v máji určite lepšie. Ja o zimnej prestávke hovorím už odvtedy, ako som prišiel do Anglicka, dlhých dvadsaťdva rokov. No kompetentní ľudia si asi stále myslia, že futbal je zimný šport,“ dodal Alex Ferguson.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *