Po. máj 27th, 2024

Kapitán anglického Veľkoklubu Manchester United Gary Neville uviedol, že by hráčskych agentov najradšej vo futbalovom dianí nevidel, pretože vraj neprispievajú ničím dobrým.

“Bol by som rád, keby hráčski agenti načisto vymizli z futbalového kolotoča. Od týchto žudí sa nedá očakávať nič dobré. My futbalisti sme na nich závislí, no oni vedia len brať a nie dávať. Sumy, ktoré tieto osoby zarábajú na prestupoch, by mohli zostať v kluboch, prípadne, ak by si ich hráči zaslúžili, mali by ich prenechať im.”

“Chybou je, že mnohí z nás profesionálnych hráčov sa nezaujímame o majetkové záležitosti a tak v nás vzniká pocit, že agentov potrebujeme. V skutočnosti však potrebujeme len dobré rady a možno aj kvalitných účtovníkov, nie ´pijavice´, ktoré na nás zarobia tisícky, ba milióny libier,” vyjadril sa pravý obranca anglického národného tímu.

Práca osobných agentov je už dlhšiu dobu témou najrôznejších sporov. Ich odporcovia tvrdia, že za každý prestup zinkasujú príliš Veľké provízie a hráčov nabádajú k neúmerne vysokým požiadavkám voči klubom, aby mohli získať ešte väčšie percento podielu z odmien.

Gordon Taylor, šéf Asociácie profesionálnych futbalistov (PFA), stojí za Nevillovým názorom. “Gary vždy hovorí otvorene, priamo z duše. Má právo na takýto názor. Agenti totiž príliš často rozhadzujú svoje siete okolo mladých, 16-ročných talentoch. V priemere päť zo šiestich takýchto nádejných hráčov sa však vo veku 21 rokov musí z futbalového cirkusu porúčať. Ich zástupcovia cítia rýchly zisk, ale keď sa ´nabalia´, už ich nezaujíma, ako sa ďalej vyvíjajú hráčov osobný život, vzdelanie, tréningové návyky či životospráva,” dodal na margo veci Taylor.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *