Po. júl 22nd, 2024

Na budúcotýždňovom finále futbalovej Ligy majstrov 2008/09 v Ríme medzi Manchestrom United a FC Barcelona si prítomní priaznivci nebudú môcť kúpiť žiadne alkoholické nápoje. Poprední talianski činitelia tiež avizujú, že na bezpečný priebeh finále bude dohliadať viac príslušníkov bezpečnostných zložiek, ako je zvykom. Nepokoje sa očakávajú najmä s príchodom niekoľkých desiatok tisícok prívržencov anglického zástupcu.
Starosta “večného mesta” Gianni Alemmano osobne apeloval na posilnenie bezpečnosti pred blížiacim sa finálovým duelom, ktorý odohrajú v stredu 27. mája o 20.45 h na Olympijskom štadióne. Britský vládny úrad pre zahraničie a Commonwealth (FCO) navyše odporučil priaznivcom “červených diablov”, ktorí vycestujú budúci týždeň do Ríma, aby sa v záujme svojej bezpečnosti vyhýbali niektorým častiam talianskej metropoly.
“Požiadal som Ministerstvo vnútra o zvýšenie počtu príslušníkov bezpečnostných zložiek,” vyhlásil Alemanno v rozhovore pre taliansky denník La Repubblica a dodal, že dodržiavanie zákazu predaja alkoholu v baroch či iných obchodoch budú prísne kontrolovať osoby určené pre tento účel.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *