Po. júl 22nd, 2024

Tréner Manchesteru United varoval svojho zverenca Wayna Rooneyho pred predčasnou námahou svojej nohy pri jeho snahe čo najskôr vyzdravieť pred futbalovými majstrovstvami sveta v Nemecku.

Rooney si lieči polámané kostičky v chodidle v tréningovom centre Manchesteru United v Carringtone, neskôr bude v rekonvalescencii pokračovať v Baden Badene. Tu nájde útočisko anglická reprezentácia počas majstrovstiev sveta.

Tréner národného tímu Sven-Göran Eriksson nominoval 20-ročného hráča aj napriek zraneniu, o tom, či bude môcť mladík na svoj prvý svetový šampionát nastúpiť, rozhodne až röntgenové vyšetrenie 14. júna. Rooney trochu prekvapil minulý víkend na party Davida Beckhama, keď neváhal a so zranenou nohou sebavedome vykročil na tanečný parket. “Nepozeráme sa na túto situáciu iba z medicínskeho hľadiska,” vyjadril sa k situácii Ferguson.

“Wayne musí niesť zodpovednosť za svoje konanie, musí vedieť, koľko oddychu potrebuje a musí nosiť svoju ortopedickú topánku v správny čas, hlavne pri trénovaní.” Ferguson si myslí, že účasť na majstrovstvách sveta môže dodať mladému talentovanému Rooneymu množstvo sebavedomia a skúseností.

“Nebezpečné je, že necíti bolesť. Röntgenové vyšetrenia ukazujú, že noha ešte nie je celkom vyliečená.” Skorý tréning alebo nebodaj zápasová záťaž by tak mohla mať fatálne následky.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *