Ut. júl 16th, 2024

Piatkové výsledky vyšetrení počítačovou tomografiou definitívne vylúčili štart futbalového útočníka Waynea Rooneho v úvodnom stretnutí anglickej reprezentácie na svetovom šampionáte v Nemecku.

Štyri týždne po utrpení zlomeniny metatarzálnej kostičky chodidla pravej nohy lekári kanonierovi Manchestru United predpovedajú, že si pravdepodobne nezahrá ani v poslednom zápase Albionu v základnej B-skupine proti Švédsku. Ďalšie vyšetrenie čaká 20-ročného reprezentanta 14. júna, teda štyri dni po prvom súboji s Paraguajom a deň pred druhým duelom ostrovanov s outsiderom skupiny Trinidadom a Tobagom.

Napriek prognózam, ktoré zaostávajú za pôvodnými očakávaniami, je kormidelník Sven-Göran Eriksson spokojný: “Sú to veľmi povzbudzujúce správy. Som rád, že Wayne sa pridá v nedeľu k tímu. Už len skutočnosť, že s nami poletí do Nemecka, zdvihne náladu v mužstve. Stále dúfame, že výsledky ďalších testov ukážu zlepšenie jeho stavu a Wayne si ešte na šampionáte zahrá,” reagoval Eriksson.

Švédsky kouč sa dokonca zhováral aj s trénerom Manchestru Alexom Fergusonom, ktorý patrí k hlavným odporcom Rooneyho cesty na MS. “Rozprával som sa s Alexom Fergusonom a bola to veľmi pozitívna debata. Napriek rôznym špekuláciám zostáva náš vzťah na dobrej úrovni,” povedal severan. Rooney sa zranil v ligovom zápase s FC Chelsea 28. apríla a Eriksson verí, že jeho služby bude môcť využiť aspoň vo vyraďovacej časti turnaja.

Do bojov v osemfinále by Angličania v prípade postupu mohli zasiahnuť 24. alebo 25. júna, do štvrťfinále 30. júna alebo 1. júla, do semifinále 4. júla alebo o deň neskôr. Posledný 64. súboj celého podujatia je na programe 9. júla.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *