Ut. júl 16th, 2024

Tréner anglického futbalového klubu FC Chelsea José Mourinho najnovšie v denníku The Sun nazval najväčšiu hviezdu konkurenčného Manchestru United Cristiana Ronalda klamárom, lebo krídelník odmietol krajanove tvrdenia o tom, že rozhodcovia vedome pomáhajú ManU pískaním pokutových kopov po neexistujúcich zákrokoch.

Odpoveď z Old Traffordu z úst trénera Alexa Fergusona nenechala na seba dlho čakať. “José vedie svoju osobnú križiacku výpravu v mene čestných pravidiel. V názoroch kohokožvek iného okrem seba vidí len samé podozrenia a nečestnosti.

Každý má svoj pohľad na veci, takisto ho majú aj Cristiano Ronaldo a Carlos Queiroz. To však neznamená, že sú klamári. Mourinho narieka, že by sa v priebehu hry nemali meniť pravidlá. Moja otázka znie – kto ich podľa neho mení? Je to Manchester United, Anglická futbalová asociácia (FA), či snáď vedenie Premier League? Čudujem sa, že mu činovníci FA a Premier League tolerujú reči, ktorými našu hru zbytočne stavia do podozrenia. V minulosti podobne obvinil zástupcov FC Barcelona, postaral sa tým o koniec kariéry rozhodcu Friska. Teraz už však zašiel priďaleko, keď napadol FC Liverpool, že usporiadali v semifinále Ligy majstrov hon na Drogbu a ešte povedal aj to, že rozhodca Merk im to pripúšťal. Ten človek sa pred ničím nezastaví, hovorí stále dookola tie isté básničky. Mali by ho za to zo strany FA pokutovať alebo aspoň v tejto veci konať. Rečami o tom, že si rozhodcovia nemôžu dovoliť zapískať penaltu proti Manchestru, vytvára na
arbitrov Veľký tlak. Nech sa pozrie na fakty – na Old Trafford boli proti nám odpískané v tejto sezóne štyri penalty, na Stamford Bridge proti Chelsea ani jedna. Je to z Mourinhovej strany dobre prekalkulovaná rétorika,” rozčúlil sa Sir Alex Ferguson.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *