St. máj 22nd, 2024

Tréner anglického futbalového klubu Manchester United Alex Ferguson musel zostaviť pre nedeľný ligový zápas s Newcastlom (2:0) základnú jedenástku bez najlepšieho strelca tímu v doterajšom priebehu sezóny Louisa Sahu.

A dal jasne najavo, že si neželá, aby zranený útočník reprezentoval Francúzsko v Škótsku v blížiacom sa kvalifikačnom zápase o postup na ME 2008. “Louis je jednou z ústredných postáv nášho tímu, preto sme ho šetrili. Má zranenie slabín a natiahnutú zadnú časť stehna. Budeme informovať francúzsku stranu s nádejou, že pochopia situáciu a posúdia aspekty hráčovho stavu. Ak bude zdravý, môže hrať, ale ak nie, nemal by nikam cestovať,” povedal Ferguson, známy svojimi často napätými vzťahmi s reprezentačnými trénermi svojich zverencov.

Radosť z víťazstva a dvoch gólov z kopačky nórskeho kanoniera Oleho Gunnara Solskjaera mu pokazil ďalší maród Gabriel Heinze, ktorý po 32 minútach opustil ihrisko so zranením stehenného svalu.

Podľa Fergusona je štart argentínskeho obrancu v priateľskom stretnutí so Španielskom (10. októbra) vylúčený. Heinze pritom laboroval s vážnym zranením kolena takmer celú uplynulú sezónu.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *