Ut. júl 16th, 2024

Kanonier anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Wayne Rooney sa údajne dostal do ostrého konfliktu s koučom úradujúcich víťazov Ligy majstrov Sirom Alexom Fergusonom. Tvrdí to bývalý hráč FC Liverpool Mark Lawrenson, ktorý v súčasnosti pôsobí ako športový komentátor britskej televíznej stanice BBC. Spor mal nasledovať bezprostredne po prehre ManU s Liverpoolom 1:4 a mal byť dôvodom opomenutia Rooneyho zo strany Fergusona pri skladaní základnej zostavy pre nasledujúci ligový duel proti Fulhamu (0:2). V spomenutom stretnutí napokon 23-ročný rodák z Liverpoolu nastúpil ako striedajúci hráč, prehre “červených diablov” však už nedokázal zabrániť a navyše dostal dve žlté karty, čo znamenalo automatické vylúčenie. Podľa Lawrensona má Ferguson problémy zvládať temperament mladého anglického reprezentanta, je však presvedčený, že Sir Alex, ktorý má množstvo skúseností z podobných situácii, to napokon dokáže. “Dozvedeli sme sa, že Ferguson a Rooney mali ostrý konflikt, ktorý vyústil v to, že proti Fulhamu sa Wayne nefiguroval v základnej zostave. Je to pokračujúci problém, ale ak ho niekto dokáže vyriešiť, tak práve Sir Alex,” povedal Lawrenson.
Wayne Rooney exceloval v sobotňajšom prípravnom zápase výberu Albiónu, ktorý Slovensko na Wembley požahky zdolal 4:0. Rooney dal dva góly a vyhlásili ho za najlepšieho hráča duelu.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *