Po. feb 26th, 2024

Kormidelník anglickej futbalovej reprezentácie, ktorá v sobotu deklasovala slovenský výber v prípravnom stretnutí v londýnskom Wembley 4:0, Fabio Capello vyhlásil, že jeho zverenec Wayne Rooney sa stane národným hrdinom, tak ako sa to podarilo v Španielsku Raúlovi. Šesťdesiatdvaročný taliansky stratég označil zakončovateža Manchestru United Rooneyho za jedného z lídrov reprezentácie “Albiónu”.
Capello vie, čo hovorí, kanoniera Raúla totiž trénoval počas svojho pôsobenia v španielskej metropole v rokoch 1996 – 1997 a 2006 – 2007.
“Rooney je na trávniku prirodzeným vodcom. Pracuje pre mužstvo, má fantastický pohyb a čuch na góly. Keď som prvýkrát trénoval Real, Raúl mal len 19 rokov a už v tom čase bol veľmi populárny,” vyhlásil Capello a dodal: “Na otázku či Rooney môže byť v budúcnosti kapitánom Anglicka vám odpoviem protiotázkou – Prečo nie? Musíme mu však dať ešte zopár rokov. John Terry je vodcom ako sa patrí, úlohy muža s páskou na ramene sa ujal veľmi
“Pamätám si, keď Alex Ferguson kupoval Wayna v roku 2004 z Evertonu za 25 miliónov britských libier. Osobne sme sa stretli na zasadnutí UEFA v Nyone, kde mi povedal: Fabio, zbláznil som sa. Práve som minul vežké množstvo peňazí za mladého hráča. Myslím si, že momentálne je so svojím vtedajším rozhodnutím nadmieru spokojný. Investícia sa vyplatila. Rooney je absolútne fantastický a má pred sebou ešte veľkú budúcnosť,” nešetril slovami chvály na adresu 23-ročného útočníka Capello.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *