Pi. jún 14th, 2024

Alex Ferguson zžavil zo svojich nárokov a pripustil možnosť, že stopér Rio Ferdinand nastúpi v zadných radoch Manchestru United v stredajšom finále futbalovej Ligy majstrov s FC Barcelona aj napriek tomu, že vynechal nedeľňajší ligový súboj s Hullom. Práve štartom v záverečnom kole Premier League škótsky kormidelník pôvodne podmieňoval zaradenie skúseného anglického reprezentanta do zostavy pre rímske finále. Ferdinand totiž nemohol pre problémy s lýtkom nastúpiť na ostatné štyri stretnutia a Ferguson má obavy o jeho kondíciu a zápasovú prax. V sobotu síce trénoval s mužstvom a podľa plánov mal cestovať na Humberside, ale napokon bolo všetko inak. “Rio trénoval v sobotu aj v nedeľu ráno, do stredy by mal byť v poriadku,” vyhlásil Ferguson.
Ferdinand si ešte pred víkendom nepripúšťal možnosť, že by na Olympijskom štadióne v Ríme chýbal, teraz už bol vo výrokoch opatrnejší. “Je na trénerovi, či bude mať pocit, že som pripravený proti Barcelone hrať. On sa rozhodne, čo je najlepšie pre celý tím. Nebude brať ohľad na niekoho pocity alebo niečo podobné,” povedal obranca obhajcu najcennejšej európskej klubovej trofeje.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *