Ne. máj 26th, 2024

Švajčiar Massimo Busacca dostal dôveru rozhodcovskej komisie UEFA a ako hlavný arbiter povedie stredajšie finále Ligy majstrov 2008/09 medzi FC Barcelona a Manchestrom United na Olympijskom štadióne v Ríme. Štyridsaťročnému rozhodcovi z Monte Carassa budú ako asistenti pomáhať jeho krajania Matthias Arnet a Francesco Buragina, štvrtým rozhodcom bude ďalší Švajčiar Claudio Circhetta. V pondelok o tom informovala UEFA.
Busacca je medzinárodným rozhodcom od roku 1999 a v kariére viedol už 77 zápasov pod hlavičkou UEFA. Na svojom konte má 32 stretnutí v Lige majstrov, z toho šesť v tejto sezóne. V roku 2007 rozhodoval finále Pohára UEFA v Glasgowe medzi Espanyolom Barcelona a FC Sevilla. Vlani viedol semifinále európskeho šampionátu medzi Nemeckom a Tureckom.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *