Pi. apr 26th, 2024

Šláger 5. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League FC Chelsea – Manchester United sa skončil remízou 1:1 (0:1). Zápas sa začal vo veľkom tempe, oba tímy si už v úvode vypracovali viacero sľubných šancí. Príležitosti Joa Cola a Nicolasa Anelku na jednej, či Darrena Fletchera a Ria Ferdinanda na druhej strane však zostali nevyužité. Červení diabli sa vedenia ujali v 18. min, kedy akciu po ľavej strane potiahol Patrice Evra, spätnou prihrávkou na hranici pokutového územia našiel Dimitara Berbatova, ktorého technický pokus síce Petr Čech zblokoval, dobiehajúci Park Ji-sung však loptu pohodlne dorazil do siete popri bezmocnom gólmanovi “The Blues”. Priebeh prvého polčasu poznačili i dve vynútené striedania – v 13. min najprv pre zranenie odstúpil domáci obranca Ricardo Carvalho, ktorého nahradil Brazílčan Alex. Onedlho musel striedať aj Sir Alex Ferguson, pri kontakte s protihráčom sa totiž zranil gólman Edwin van der Saar, za ktorého do stretnutia naskočil Tomasz Kuszczak. Do druhého polčasu tréner londýnskeho klubu namiesto Florenta Maloudu poslal kanoniera Didiera Drogbu, ktorý viackrát ohrozil svätyňu ManU. V 55. min sa na ihrisko dostal aj Cristiano Ronaldo, ktorý nahradil Paula Scholesa. V 66. min sa v dobrej pozícii ocitol Joe Cole, nastrelil však iba Kuszczaka. V 67. min z priameho kopu trafil Cristiano Ronaldo iba jedného z hráčov v modrom drese v múre. Topkandidát na zisk ocenenia pre najlepšieho hráča za rok 2008 v 77. min prihrávkou naprieč pokutovým územím pripravil vynikajúcu pozíciu pre Wayna Rooneyho, jeho strelu však Čech bravúrne zneškodnil. V 80. min hlavou po štandardnej situácii vyrovnal nekrytý Salomon Kalou, ktorý mal vzápätí šancu na vsietenie druhého gólu, čo sa mu však nepodarilo. Päť minút pred koncom riadnej hracej doby mohol o víťazstve United rozhodnúť Darren Fletcher, jeho projektil však obetavo zneškodnil Alex. V 93. min sa neujali ani “nožničky” Portugalčana Ronalda a mužstvá sa tak rozišli po zmierlivom výsledku 1:1.
nedeľa – výsledok:
FC Chelsea – Manchester United 1:1 (0:1)
Góly: 80. S. Kalou – 18. Park Ji-Sung, 41 760 divákov

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....