Pi. júl 12th, 2024

Anglická futbalová asociácia (FA) začala oficiálne vyšetrovanie v súvislosti s úplatkárstvom v Premier League, keďže v programe televíznej stanice BBC odzneli z úst dvoch agentov Teniho Yerimu a Petra Harrisona obvinenia na adresu trénera Boltonu Sama Allardycea, ktorý mal dostávať nelegálne provízie od futbalových agentov.

FA a aj vedenie Premier League požiada BBC o podrobné informácie získané pri výrobe a príprave relácie Panorama a príspevku s názvom “Tajné: Špinavé tajomstvá futbalu”.
“Ide o vážne podozrenie, a preto sa musíme postarať o čo najdôkladnejšie prešetrenie celej záležitosti. Je potrebné, aby sme to urobili v záujme celého futbalu a jeho prizanivcov,” vyhlásil výkonný šéf FA Brian Barwick. “Budeme úzko spolupracovať s vedením Premier League. Ak nájdeme akýkožvek dôkaz o korupcii, budeme okamžite konať. Vieme, aká Veľká je naša zodpovednosť.”

Futbalový agent Peter Harrison pred kamerami BBC vyhlásil, že úplatky s ciežom poistiť výhodný prestup odovzdával prostredníctvom Allardycovho syna Craiga: “Keď poviem: ´Počuj, Sam, Craigovi dám nejaké peniaze,´ odvetí: ´V poriadku, dohodneme sa.´” Okrem Allardyca a jeho syna, ktorí sa mali obohatiť pri prestupoch izraelského obrancu Tala Ben Haima, japonského stredopoliara Hidetošiho Nakatu a ománskeho brankára Aliho Al-Habsiho, tvorcovia relácie s názvom “Tajné: Špinavé tajomstvá futbalu” spochybnili praktiky Chelsea, Liverpoolu aj trénera Portsmouthu Harryho Redknappa pri snahe o posilňovanie svojich kádrov.

Za chrbtom zamestnávateľov vraj prostredníctvom agentov lákali futbalistov lukratívnymi ponukami na podpis zmluvy. “S Veľkým záujmom sme sledovali reláciu a ihneď sme požiadali BBC, aby sa s nami podelili o výsledky svojho vyšetrovania. Ak zistíme porušenie pravidiel, začneme vlastné vyšetrovanie,” uvádza sa v stanovisku FA. Kouč Boltonu na odvysielané obvinenie reagoval opatrne: “Uvedomujem si závažnosť situácie. Keďže som z relácie nič nevidel, musím si to pozorne pozrieť a potom zaujmem stanovisko. Ak však zaznelo niečo, čo očiernilo moje meno, potom sa budem brániť,” konštatoval Allardyce a predčasné závery odmieta aj jeho klub Bolton.

“Ešte raz pozorne preskúmame odvysielanú reláciu a je možné, že požiadame BBC o ďalšie informácie. Celú vec však budeme komentovať až po starostlivom preskúmaní.”

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *