Pi. júl 12th, 2024

Účastník piatej najvyššej anglickej futbalovej súťaže (Conference) Exeter sa vďaka jedinému vydarenému zápasu zbavil finančných problémov. Tím z juhozápadného Anglicka si bezgólovou remízou proti Manchestru United na Old Trafforde v dueli 3. kola FA Cup-u zabezpečil podľa pravidiel tejto pohárovej súťaže opakované stretnutie na domácom štadióne. Exeter za oba súboje s “červenými diablami” zinkasuje takmer milión libier, čo je dosť na splatenie celého klubového dlhu. Len spoločnosť BBC zaplatí za priamy prenos 150-tisíc libier. “Prežívame ťažké časy, pred dvoma rokmi sme vypadli zo štvrtej ligy. Ešte však nie sme mŕtvi a tento úspech by mohol byť začiatok obratu,” verí riaditeľ Exeteru Ian Huxham.
Futbalový trpaslík sa s United stretne 19. januára a funkcionári rozhodli, že cenu vstupeniek z tradičných 11 libier na ligové zápasy nezvýšia napriek tomu, že záujem o lístky je obrovský. Na 9-tisícový štadión sa dokonca nezmestia ani všetci fanúšikovia Exeteru, ktorí cestovali povzbudiť svojich miláčikov do Manchestru.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *