Ut. júl 16th, 2024

Sir Alex Ferguson zamýšľa ostať na lavičke momentálne vedúceho celku najvyššej anglickej futbalovej súťaže ďalšie 2 roky.

Šesťdesiatpäťročný škótsky tréner ohlásil odchod do dôchodku už v roku 2002, avšak potom náhle toto svoje rozhodnutie zmenil. Odvtedy je jeho budúcnosť objektom rôznych špekulácií, avšak samotný kouč “červených diablov”, ktorý má na Old Trafforde jednoročný (každý rok sa obnovujúci) kontrakt, by chcel na svojom poste ostať ďalšie dva roky.

Na otázku talianskeho denníka Gazzetta dello Sport, či sa čoskoro uvožní trénerská stolička v United, Ferguson jednoznačne odpovedal: “Nie, v žiadnom prípade, aspoň ďalšie 2 roky nie. Ako viete, svoj odchod som oznámil už v roku 2002 a potom som to ľutoval. Dôchodok môže počkať.”

Jedným z kandidátov na nového trénera, ktorý sa najčastejšie v súvislosti s Manchestrom United spomínajú, je aj Marcello Lippi, ktorý doviedol taliansky tím v roku 2006 k zisku titulu majstra sveta. “Mnoho vlastníkov klubov by si želalo, aby sa ich trénerom stal Lippi. Je to skvelý kormidelník,” povedal Ferguson na adresu Taliana.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *