Št. apr 25th, 2024

Anderson debutoval

Letná posila z FC Porto bola súčasťou mladého výberu United, ktorý si na The Keepmoat Stadium poradil s domácim výberom 2:0. Zatiaľ čo ťahúni mužstva šetrili sily na nedeľné stretnutie Community Shield s Chelsea, Brazílčan predviedol zopár pekných kúskov v prvom polčase, ale aj tak bol Darron Gibson kto sa ako prvý dostal blízko ku gólu keď jeho krásnu strelu zastavilo až brvno.

Doncaster mal tiež šance, keď James Hayter nedal z blízka a šancu Gordona Greera vyrazil perfektným zákrokom Tomasz Kuszczak, ktorý tiež ukázal že jeho Veľkou slabinou sú centrované lopty…

Fraizer Campbell vystrelil priamo na brankára Doncasteru Neila Sullivana predtým, než bol Anderson o polčase vystriedaný.

United otvorili skóre v 70. minúte, keď vynikajúco hrajúci Darron Gibson ľavačkou vyslal nechytateľnú strelu z 25 yardov.

Na ihrisku bolo rušno, o čo sa pričinili Phil Bardsley a Mark McCammon keď ich vzájomnú potyčku za stavu 0 – 2 musel riešiť rozhodca.

O druhý gól sa postaral Sean Evans, ktorému vytvoril priestor striedajúci Dong Fangzhuo a Evans následne vymietol pavučinu v hornom rohu Sullivanovej bránky.

Po zápase Sir Alex Fergusson potvrdil, že Anderson bol vystriedaný potom, čo sa uňho ozvalo menšie zranenie. „ Hodnotiť rozsah zranenia budeme môcť až zajtra, ale dúfame že všetko bude v poriadku“