Chystá sa uctenie si Busby Babes

United plánujú špeciálnu pamiatku k 50. výročiu Mníchovského nešťastia.

Celý klub bude navždy spomínať na 6. februára 1958 ako na najčiernejší deň klubovej histórie keď sa legendárni „Busby babes“ pokúšali vrátiť zo zápasu v Belehrade.

Námraza spôsobila že lietadlo po doplnení paliva na mníchovskom letisku nevzlietlo a na jeho palube zahynulo celkom 23 žudí vrátane 8 hráčov United. Geoff Bent, Roger Byrne, Eddie Colman, Mark Jones, David Pegg, Tommy Taylor, Liam Whelan a Duncan Edwards už nikdy nevybehli na futbalový trávnik…

Poklona sa v tento deň vzdávala každý rok a na Old Trafforde sa už nachádzajú hodiny a plaketa, ktoré pripomínajú túto udalosť, ale 50. výročie podnecuje u výkonného riaditeľa Davida Gilla poodhaliť nové plány, ako by si ľudia mohli uctiť pamiatku zosnulých:

„Mníchovská katastrofa je veľmi dôležitá súčasť Manchesteru United,“ povedal Gill.

„Každý kto pracuje v klube pozná význam tejto hroznej udalosti a jej vplyv v histórii Manchesteru United. Našou povinnosťou je zaistiť to, že tento významný medzník, akým 50. výročie nepochybne je, zachytí dôležitosť tejto udalosti.

„Dlžíme to našim mladým fanúšikom udržovať v pamäti tých, ktorí stratili život počas služby pre klub. Je správne že táto pamiatka bude ľahko dostupná pre každého kto navštívi štadión.“

Oznámenie ďalej obsahuje aj rozhodnutie klubu poctiť legendárne trio Denisa Lawa, Georga Besta a Bobbyho Charltona sochou na štadióne.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *