Po. júl 15th, 2024

Jeden z favoritov turnaja o titul futbalového majstra sveta klubov Manchester United nepricestoval do japonského dejiska v optimálnom zdravotnom stave hráčskeho kádra. Európsky zástupca môže mať už vo štvrtkovom semifinálovom súboji s ázijským šampiónom Gambou Osaka problémy najmä v útočnej fáze, bulharský zakončovateľ Dimitar Berbatov je chorý a ďalší kanonier Wayne Rooney hlásil po jednom z tréningov zranenie. Berbatova skolilo vírusové ochorenie, ktorým sa nakazil pravdepodobne počas cesty z Londýna, od pondelkového príletu leží v posteli. Vo štvrtok určite nenastúpi. “Berbatov nebude hrať. Nie je na tom dobre, je chorý, odkedy sme pricestovali,” potvrdil tréner United Alex Ferguson a pridal aj ďalšiu zlú správu: “Rooney sa zranil na utorňajšom tréningu, ale veríme, že bude v poriadku. Ostatní hráči nemajú žiadne problémy.”
Škótsky kormidelník je napriek tomu dobre naladený, chce staviť na skúsenosť a do boja o finále zrejme pošle trojicu veteránov Ryan Giggs, Paul Scholes a Gary Neville. V zostave by nemal chýbať Portugalčan Cristiano Ronaldo. “Giggs, Neville a Scholes budú hrať. Majú za sebou množstvo zápasov, ich skúsenosti môžu byť rozhodujúce,” povedal Ferguson, ktorý sa napriek starostiam s Berbatovom a Rooneym nesťažuje na kvalitu svojho mužstva. Naopak, vyjadril sa, že má k dispozícii najlepší tím vo svojej kariére, z ktorého je ťažké vybrať jedenástku vyvolených. “Je to najlepší tím za celú éru môjho pôsobenia v Manchestri. Máme 23 hráčov a iba jeden, brankár Ben Amos, je prakticky nováčikom. Zvyšok predstavuje mimoriadnu kvalitu, väčšinou sú to samí reprezentanti. Napriek tomu nie je žahké koučovať takýchto hráčov a vysvetliť niekomu z nich, že musí sedieť na lavičke,” popísal svoju situáciu Ferguson. Šéf lavičky anglického a európskeho šampióna sa nestotožňuje s prevažne britskou kritikou nevhodného načasovania turnaja. “Nie je to správny postoj. Je pre nás dôležité získať trofej v decembri, môže to byť v polovici sezóny veľmi motivujúci moment,” ponúkol svoj pohľad Ferguson.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *