Ut. júl 16th, 2024

Čo iné sa k dnešnému výkonu dá povedať. Nebudem hodnotiť zápas samotný, ale rozoberiem pár postrehov.

V prvom rade by som ale rád poďakoval takto nadiažku nášmu súperovi za férový zápas a pogratuloval k dobrému výkonu. Ak by sa im podarilo udržať na štvrtom mieste v tabuľke, tak som presvedčený, že budú hrať dôstojnejšiu úlohu v budúcoročnej edícii Ligy Majstrov ako túto sezónu Everton.

Po deviatich víťazných zápasoch prišiel bruchabôž v zápase so Sunderlandom. Ale stáva sa. Neskoršie vyjadrenia Sira Alexa v médiách na stranu Ronalda a Rooneyho mali podľa môjho názoru pripraviť psychicky hráčov na dnešný duel. A zdá sa, že sa mu to podarilo. Teda v Rooneyho prípade určite. Čo sa ale v ostatných dvoch zápasoch Alexovi isto nepodarilo je zloženie lavičky. Že o čom hovorím? Tak si to skúsme rozobrať.

Sunderland – Howard, Heinze, Solskjaer, Fortune, Silvestre
Tottenham – Howard, Evra, Heinze, Saha, Brown

Kým chcel Alex oživiť hru, resp. koho sa chystal poslať ako adekvátnu náhradu na ihrisko v prípade zranenia stredopoliara? Napríklad dnes to nešlapalo Ryanovi. Jednoducho už dávno Alex povedal, že nemôže stále lietať hore-dole ako zamlada. Jasné, nákupy stredopoliarov sme už x-krát rozoberali. Ale čo je s Fletcherom? Nie, žeby to bolo super ideálne riešenie, ale mať ho ako rezervu na lavičke by asi nebolo na škodu (napr. ako bol pre Jola dnes Murphy, hoci našťastie nič nepriniesol, ale alternatíva to pre coacha bola). Načo mu bol Fortune a vôbec traja obrancovia v každom zo zápasov na lavičke? Ako často sa striedajú obrancovia? Tomuto som fakt nerozumel. A už keď sme pri tom, ako tento problém vyriešia medializované mená ako Diarra alebo Makoun? Nijako, lebo sú to defenzívni stredopoliari. Takže stále nám ostáva dúfať, že Sir Alex má v talóne niečo o čom nemáme ani potuchy a všetkým nám to vyrazí dych.

Kapitola 2: Ruud.
No nič, je nám z formy. Bohužiaž Saha sa zranil a veríme v jeho skorý návrat. Spočiatku som bol prekvapený Ruudovou aktivitou. Sťahoval sa pre lopty, zapájal sa do medzihry, vyzeralo to tak, že sa naozaj bude snažiť dostať sa opäť do základu. Potom upadol to toho svojho šedivého herného podpriemeru z tejto sezóny, lopta mu zavadzala, skákala na koleno, ucho, plece….Že nepremenil tutovky by som mu až tak nevyčítal. Jednoducho nemal šťastie (žrď), treba uznať aj prácu brankára, či obrany (sám na brankára). Mal by sa spamätať čo najskôr, uvedomiť si, že futbalový život je taký. Fanúšikovia za nim stoja, treba na sebe zapracovať, na psychike a dúfam, že sa nám vráti starý Ruud. Ešte nepatrí do starého železa.

V druhej polovici druhého polčasu som zaznamenal herné fázy a momenty na ktoré som pri našom mužstve nebol zvyknutý. Vždy som som oceňoval ako konštruktívne vieme hrať v zadu a nie len odkopávať lopty do autu, či bezhlavo tam kam sme otočení. V tom sme sa rapídne odlišovali od teamov z druhej polovice ligovej tabuľky. A zrazu sa nám na kopačky vkradol neskutočný nepokoj, strácali sme zbytočné lopty, čoho výsledkom bol tlak Spurs. Keď k tomu pripočítame problémy v strede poža, zrazu mali Spurs drvivú prevahu v držaní lopty. Vôbec súhra obrany bola dnes na veľmi mizernej úrovni a to aj v súčinnosti s VDS. Opäť ale zopakujem, že treba uznať aj kvality súpera a tak ako sme v tomto roku doteraz hrali v obrane skvele, tak sme si vybrali dnes zlý deň.

Na záver len poviem, že vďaka Bohu za 3 body a ideme ďalej. Chelsea vyzerá mať už rozhodujúci náskok, no treba bezpečne uhájiť druhé miesto pred Liverpoolom.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *