Pi. júl 12th, 2024

It`s coming home, It`s coming home…..parafrázujem známu pesničku. Pohár ide domov. Paráda. Že sa bojíte, že čo negatívne zas napíšem? Ale no, budme objektívni, chyby tam boli. Ale ten výsledok zatienil tieto nedostatky. Bez chýb sa ani nedá hrať. Let`s forget it.

Aspoň jedna trofej. Síce tá najmenej cenená, ale lepšie ako s klincom do oka, no nie? A ťažko mi je aj určiť muža zápasu. Určite by si to mali podeliť Rooney, Ronaldo a Saha (teda podľa mňa). Ale Ronaldovi som prial asi najviac. Od začiatku bolo vidieť, že sa prišiel na futbale baviť. Nevadí, že občas to prehnal, že mu nie všetko vychádzalo a že ho mal rozhodca v zuboch (nechápem prečo). Jednoducho sa bavil a bavil ľudí. Mňa teda určite. A to aj za nie jednoznačného stavu. Proste by som chcel aby takto United hrali stále. Cris to už nepreháňa s tým kľučkovaním až toľko ako niekedy. A preto je to aj pekné ale už aj často efektívne. Že to občas preženie, no a čo! Iste, všetko s mierou.

Takisto mám radosť, že sa nám zobudil Rooney. Už aj hádam bolo načase. Hoci som o ňom nepochyboval.
Zrazu máme obrovskú konkurenciu vpredu. Ruud, Rooney a Saha. Saha sa tiež dostáva do skvelej formy. A na rozdiel od často pasívneho Ruuda je aj dosť behavý a vpredu je to hneď variabilnejšie. Rooney nemusí vybiehavať toľko lôpt. S Ruudom by ale boli výborne sa dopĺňajúca dvojica. Za nich Rooney, ktorý by mohol potiahnuť Rossiho. A zrazu máme 4 hráčov, ktorých si môžte poskladať podľa žubovôle. Rossi môže nastúpiť aj v predu, takisto ako Rooney.

Ešte tak vylepšiť záložné rady. Konečne sa mi ale po dlhšom čase páčil Giggsy. O Ronaldovi som už hovoril vyššie, Sheasy si svoje zastal, aj keď občas sa uňho prejavil zápasový výpadok. Hlavne v koordinácii pohybu. Park sa mi zdal trochu pasívny a málo výrazný, ale svoje si odtiahol a urobil množstvo špinavej roboty. Škoda, že zopár prienikov mu nevyšlo alebo ich lepšie neriešil. Takisto občas kazil prihrávky a tak mužstvo občas zbytočne behalo.

A v obrane máme tiež fajn konkurenciu. Dvaja reprezentační stopéri. Pardon, traja, prirátajme Vidiča. Mikael sa mi ale na tej žavej strane nepáči. Ako slon v porceláne. Pil mi dlho krv, sorry. Garry by si ako kapitán mal začať vychovávať nástupcu. Ešte to ide, ale roky je už vidieť stále viac.

Aby brankársky post nebol ukrátený, tak k van der Saarovi len toľko, že konečne udržal čisté konto a môžem len konštatovať, že skvele podržal mužstvo.

Poznámka na záver : už dávno som nevidel tak zle pískať rozhodcu ako dnes.

Radujme sa z Carling Cupu, lebo je dosť možné (ba, bohužiaľ, vysoko pravdepodobné), že už sa v tejto sezóne nebude z čoho tešiť. Radujme sa takisto, že sme nemuseli trpieť do konca zápasu a báť sa o výsledok. Dúfam, že nás to posilní. Takto by som United chcel vidieť hrať častejšie. Hádam tie časy, kedy to bude pravidelnejšie, sú už za dverami. A čo ma ešte potešilo? Všimli ste si našich fans (ale nielen našich)? Boli tam aj postaršie tety, mladé slečny ale aj klasickí angličania. Toto je na ostrovnom futbale to úžasné.

Poďakujme Wiganu za férový zápas, dajme si pohárik nejakého aperitívu a poďme sa sústrediť na boj o druhé miesto. Nečaká nás prechádzka ružovou záhradou, no ak by sa nám darilo podávať také výkony ako dnes, tak nemám strach, že druhé miesto uhájime a ešte aj z hry budeme mať radosť.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *