Po. máj 27th, 2024

Zaujímajú vás zákulisné informácie zo šatne Červených diablov ? Chcete vedieť, čo prezradil na svojich spoluhráčov Rio Ferdinand ? V nasledujúcich riadkoch sa to dozviete…

Hráči Manchestru United vybehli na nedeľné finále Carling Cupu s túžbou vyhrať niejakú trofej – no my sa v tíme United pozrieme na jednu či dve zahanbené tváre potom čo Rio Ferdinand pootvoril víko na svojich spoluhráčov z Old Traffordu.

Takže kto z hráčov United je najhorší v tréningu? Kto nosí najhoršie topánky? A kto sa najdlhšie čžapká v sprche? Čítaj ďalej a dozvieš sa …

NAJLEPŠÍ V TRÉNINGU
To je iste Paul Scholes. Zbožňujem ho pozorovať pri tréningu – dokáže s loptou hocičo. Väčšinou strana, na ktorej hrá on, víťazí. Ak sme v spoločnom mužstve tak vyhrávame. Ak sa rozbehne, dokáže neuveriteľné veci.

NAJHORŠÍ V TRÉNINGU
To je asi Gabby Heinze. Každé ráno ho vidíte chodiť ako keby to bol 60 ročný starý pán, držiac sa za svoje šľachy alebo chrbát. A to ešte len ideme na tréning.

TECHNICKY NAJZRUČNEJŠÍ
Na triky a podobné, na to je Ronaldo. S loptou dokáže neuveriľné kúsky. Pravdepodobne doma sedí a rozmýšža nad novými fintami, občas príde na tréning a povie: “Pozri, mám novú fintu” – je to úžasné. Mali by ste natočiť DVD s jeho trikmi, deti by sa z toho išli zblázniť!

NAJHORŠÍ HUDOBNÝ VKUS
Keď Ole Gunnar Solskjaer zapne CD v autobuse, každý si ho za to podá. Počúva strašné , až bizarné piesne. Keď sa ho začali pýtať: “Čo sa deje? Kto je to?” On si len sedel v autobuse a odvrkol “Hmm, to je moje CD!”

NAJHORŠÍ VKUS PRE OBLEČENIE
Louis Saha niekedy príde s celkom vtipným oblečením, no Edwin van der Sar má najhoršie topánky. Niektoré z jeho topánok mi nevadia, no na väčšine z nich sa pozastavíme každý deň. Asi ho to štve, no chlapcom to zjavne nevadí.

NAJVAČŠÍ FRFĽOŠ
To budem asi ja! Ak rozhodnutia nejdú v moj prospech alebo rozhodca si nerobí svoju prácu – čo sa deje často – veľmi často kričím a vrieskam. Wayne si tieľ rád zafrfle.

TVRDÝ MUŽ
To bude Wazza, Wayne Rooney. Po niektorých jeho zákrokoch môžete počuť otázku : ‘Pre boha, čo to robíš?’ No on nikdy nejde do zákroku s úmyslom niekoho zraniť.

NAJVAČŠÍ VTIPKÁR
Quinton Fortune si rád doberá ľudí. Zbožňuje to. Ak sa niekto vytočí, môžte si byť istý, že má v tom prsty. Rád si doberá Ronalda, ktorý je z toho potom pekne vytočený.

NAJDLHŠIE V SPRCHE
Asi Louis Saha. Chlapík, ktorý po nás zbiera dresy a všetky veci, ho stále ženie, aby sa poponáhľal. Louis asi nerád chodí domov, pretože sa stále zdržiava na tréningu do takej tretej, štvrtej. Takže to musí byť Louis Saha, ale pre iné dôvody, nie pre to, čo myslíte…

EDWIN VAN DER SAR: Perfektný brankár so skvelými skúsenosťami. Vyhral Európsky pohár. Pre nás to bola skvelá posila. Je to veľmi hrdý typ. Vkusne sa oblieka, no chlapci si ho doberajú kvôli jeho topánkam.

GARY NEVILLE: Fantastický prístup na tréningu, a všetko čo robí, sa točí okolo futbalu. Na tréningu je ho stále počuť, zvyčajne často frfle. No ale ak treba niečo urobiť, je to on, ktorý sa o to postará. Je to hráč s konštantnými výkonmi, je to najlepší pravý obranca Anglicka za posledné dekádu. Stále ma rozosmeje, je to vtipný chlapík a ani o tom nevie.

WES BROWN: Wes je Pán Kľudný. Nikdy nezvýši svoj hlas a nikdy sa nevytočí. On mi pomohol sa tu usadiť, keď som sem došiel. Stali sme sa skvelými priateľmi. Mal smolu s jeho zraneniami, ak by ich nemal, určite by za Anglicko odohral viac zápasov. Je to silná povaha, prešiel tažkým obdobim a to svedčí o jeho charaktere. Iných by to zlomilo.

MIKAEL SILVESTRE: Skvelý na tréningu. Stále robí strečing. Robí aj jógu. Je to kvalitný hráč a nechápem ako je možné, že nehráva za Francúzsko. Je to tichý chlapík, veľmi ho nepočuť. Je rezervovaný, jeho šaty sú vkusné a čisté, jeho auto vyleštené bez najmenšej škvrny.

PATRICE EVRA: Nový v našom tíme, no je to dobrý chalan. Hráva s nami počítačové hry. Darren Fletcher a ja sme kráľmii Pro-Evolution Socceru na Playstatione. Rozbili sme aj jeho a Louisa Sahu. Darilo sa mu v prvom zápase, no my sme ho nechali vyhrať, keďže bol nový. No potom sme mu ukázali, kto sme a vrátili sme ho na miesto, kam patrí.

NEMANJA VIDIC: Chce sa toho veľa naučiť a zatiaž sa mu darí. Je silný v bránení, solidná obranca. Bude ok. Je hlavnou postavou v tíme svojej reprezentácie, ktorá sa kvalifikovala na Majstrovstvá sveta. Dostali iba jeden gól v 10 zápasoch. Ak ho pozorujete, tak zistíte prečo. Je to skvelý človek, je tu šťastný a chce sa odvďačiť za dôveru.

JOHN O’SHEA: Dlhý muž, ktorý mal niekoľko nešťastných zranení. No jeho posledné s polámanými rebrami sa nedalo ošetriť tu a tak musel odcestovať do Dubaia. Asi si to tak naplánoval.

DARREN FLETCHER: Je to Pán Zanedbaný. Je mu úplne jedno, čo nosí. Má na sebe prvú vec, ktorá mu vošla do ruky, keď ráno otvoril svoj šatník. Mohol by nosiť najkvalitnejšie oblečenie na svete, no stále by vyzeral zanedbane. Pre mnohých z Darrena vyrastie dôleľitý hráč Manchestru United pre mnoho nasledujúcich sezón. Tým, že Roy Keane odišiel, mu dalo možnosť sa prejaviť ešte viac. Je to hráč hráčov. Hráči ho oceňujú, no mnoho práce, ktorú robí je neocenená fanúšikmi. V blizkej budúcnosti však všetci uvidíme, čoho je schopný.

WAYNE ROONEY: Skvelý futbalista. Je to skutočný Man Utd hráč. Dokáže všetko vo futbale. Zbožňuje túto hru. Je to najväčší lakomec pred tréningom. Loptu mu nikto nedokáže zobrať. Potajomky zbožňuje svoje oblečenie. Tvári sa, že mu je jedno, čo nosí, no keď si kúpi niečo nové, predvádza sa, aby si to všetci všimli. Sveter s oblúkmi, ktorý nosil, keď sem prestúpil, je jeden z najhorších aký som kedy videl. Úprimne, musel ho zháňať naozaj dlho a to o niečom svedčí.

RUUD VAN NISTELROOY: Pošlite loptu do šestnástky a ona sa dostane k Ruudovi. Smiali sme sa, potom čo skóroval proti Portsmouthu. Ryan Giggs nakopol brvno a lopta sa odrazila ako inak, k Ruudovi … Chce stále skórovať a robí to lepšie ako ktokožvek iný. Keď sme vyhrali 4:0 a on nedal gól, tak bol nešťastný. Nebojí sa ukázať, prečo je jeden z najlepších. Je naozaj príjemný človek a ak k nám príde nejaký nový hráč, Ruud je prvý, ktorý ho ide privítať a pomôcť mu vžiť sa s tímom.

LOUIS SAHA: Spýtajte sa ktoréhokoľvek obrancu v Premiership a každý vám povie ako neradi hrajú proti Louisovi. To hovorí o jeho schopnostiach. Trápili ho zranenia, no všetko je už za ním a bude z neho kvalitný hráč pre United.

JI-SUNG PARK: Ak nie je v tíme, tak si uvedomíte aký fantastický hráč to je. Nabehá viac ako ktokožvek iný, koho som predtým poznal. Nabehá toho neuveriteľne veľa počas zápasov. Je veľmi vnímavý a je to skvelá posila pre náš tím. Voláme ho G-Unit po jednej raperskej skupine. Smeje sa stále, keď mu niečo poviem. Asi mi vôbec nerozumie a takto sa snaží z toho dostať.

CRISTIANO RONALDO: Sme štastlivci, že máme v tíme dvoch najlepších mladých hráčov na svete, jeho a Wayna. Jeho góly proti Fulhamu a Portsmouthu ukázali na čo má. Raz jednoznačne vyrastie v hráča, ktorý bude skórovať 15 gólov za sezónu. A ak sa mu to podarí, stane sa jedným z najlepších hráčov na svete. Jeho fyzické a technické vlastnosti sú znakmi perfektného futbalistu. Keď bol Chico v X-factore (pozn. X-factor je podobná relácia ako Superstar), volali sme ho Chico Time. Rád si z ľudí uťahuje a miluje svoje oblečenie. Nenosí nič neznačkové. Denne si ho za to doberám.

RYAN GIGGS: Každý futbalista, nie len v United, uznávajú Giggsiho pre jeho schopnosti a jeho správanie. Mohol mať život a slávu ako má David Beckham, no on sa vybral inou cestou. Mohol byť svetovou hviezdou a ikonou, no on sa koncentroval iba na futbal a jeho vitrína plná trofejí to len dokazuje. Rád by som raz lúčil s futbalom a dokázal to, čo on.

OLE SOLSKJAER: Žijúca legenda. Fantastický človek, chlapci ho majú radi. Kvôli jeho kolenu maródoval vyše dvoch rokov a radi by sme, aby raz opäť skóroval na Stretford End. Sledujem zápasy rezervy aby som vedel, ako sa mu darí. No ohľadne jeho vkusu, čo sa muziky týka, nie som si celkom istý. Raz v autobuse pustil to najhoršie CD aké som kedy počul, milujem hudbu a počul som toho už naozaj dosť, no toto bolo naozaj zlé.

TIM HOWARD: Skvelá brankárska zručnosť. Neuveriteľný v jeho prvej sezóne, no potom striedavo raz hral, inokedy nie. No určite z neho bude skvelý brankár. Niektoré jeho zákroky na tréningu sú neuveriteľné.

PHIL BARDSLEY: Skvelý miestny chalan. Je v nevýhode, že hrá na Garyho poste. Prešiel juniorkou United a môžete vidieť, že v tomto klube má na pravej obrane budúcnosť. Je to len otázka času. Stojí pevne nohami na zemi.

KIERAN RICHARDSON: Hrával proti mojemu bratovi v Londýne, keď boli ešte deti, takže ho poznám veľmi dobre. Keď mal manažér problémy so zraneniami, Kieron sa ukázal. Bude z neho skvelý hráč.

GIUSEPPE ROSSI: Dokáže skvelé veci s loptou. A aký strelec je to. Sledujem rezervu, vidím ho skórovať góly a potom o tom píšem iným sms-ky. V hocijakom inom tíme by už hrával za seniorov, no tu má pred sebou Ruuda, Wayna a Louisa.

GERARD PIQUE: Ako Giuseppe, nemožu ma poraziť na dve dotyky. Má pred sebou ešte dlhú cestu, kým na mňa dorastie. Ale je to skvelý chalan a pracuje na sebe tvrdo. Bol trocha ľahký, no v poslednej dobe pribral na váhe, maká v posilovni. V budúcnosti bude z neho skvelý hráč.

RIO FERDINAND: Normálny človek s nohami na zemi. Kráľ Pro-Evolution Soccer spolu s Darrenom. Ak nás chce niekto otestovať a myslí si, že na nás má, tak nám dajte vedieť (asi mu pošlem sms a ukáže ako na to ). Nikto v klube na nás nemá. Sme ‘number one’ a ak nás niekto chce vyradiť, nech sa páči: ‘bring them on!’. Hrám to iba 6 mesiacov a nikto na mňa a Fletcha nemá. Bol som podobný ako Ronaldo, keď som bol mladší, čo sa oblečenia týka. No za posledný rok som bol na nákupoch asi len dvakrát. No milujem hudbu. A milujem byť hráčom United, nie je iné miesto, kde by som chcel byť.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *