Pi. máj 24th, 2024

Trojnásobný olympijský víťaz v šprintoch na 100, 200 a 4 x 100 m z Pekingu 2008 Usain Bolt si myslí, že v hlavnej časti lepšej sezóny bude mať oveža lepšiu formu ako vlani a v lete predvedie ďalšie výborné časy. Zdôraznil, že jeho hlavným ciežom v tomto roku je uspieť na augustových majstrovstvách sveta v Berlíne. Jamajčan má zatiaľ na konte na stovke čas 9,93 s miernou nedovolenou podporou vetra. “Na tomto mítingu som bežal iba na 60 percent svojich možností. Momentálne sa tiež necítim najsilnejší, ale som na diéte, aby potom boli moje tréningy ešte kvalitnejšie. Tréner Mills sa rozhodol, že by som mal na chvížu prestať jesť kuracie nugetky,” prezradil 22-ročný Usain Bolt.
Svetový rekordér rešpektuje svojich súperov, a ak sa aj oni dostanú do výbornej formy, mohol by podľa neho opäť padnúť svetový rekord na 100 metrov. “O časoch som zatiaľ nepremýšžal, ale mohla by to byť zaujímavá sezóna,” poznamenal. “ľudia síce často hovoria o rekordoch, ale pre mňa bolo a je vždy najdôležitejšie víťazstvo.”
Usain Bolt sa najbližšie predstaví na stovke 2. mája v Kingstone, potom ho čaká exhibičných 150 metrov na ulici v anglickom Manchestri (pôvodne mal bežať proti Britovi Dwainovi Chambersovi, ale organizátori napokon pozvanie pre kontroverzného halového majstra Európy na 60 m zrušili) a 11. júna preteky v Toronte.
Bolt má v pláne aj stretnutie s najlepším svetovým futbalistom Cristianom Ronaldom z Manchestru United, ktorému sžúbil nejaké šprintérske lekcie počas svojej návštevy v Manchestri 15. mája. Jamajský superšprintér sa zúčastní na tréningu ManU a nasledujúci deň si pozrie zápas proti Arsenalu. “veľmi sa na to teším. Myslím si, že Ronaldovi mám čo poradiť a ukázať, aby bol ešte rýchlejší ako jeho súperi,” dodal Bolt v rozhovore pre viaceré britské médiá.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *