St. apr 24th, 2024

Vážne chorý bývalý futbalista George Best sa už s pomocou lekárov vymaňuje spod vplyvu sedatív a dokonca reaguje na prítomnosť personálu, ktorý sa o neho stará v londýnskej Cromwelovej nemocnici. Uplynulé tri dni prežil 59-ročný Best len vďaka podpore lekárskych prístrojov. Zatiaž nie je schopný rozprávať, pretože má v ústach zavedené trubice, ale dorozumieva sa gestami rúk. Lekársky tím prestal s aplikáciou utišujúcich prostriedkov, aby zistil, ako bude jeho organizmus reagovať. Na kritickom zdravotnom stave dlhoročnej hviezdy Manchestru United sa ale nič nezmenilo. “Stále je to vežmi vážne chorý človek. Potrebovali by sme vidieť nejaké zlepšenie. Nemôže prežívať zo dňa na deň bez známky viditeľného progresu,” zhodnotil situáciu vedúci tímu lekárov profesor Roger Williams.
Georga Besta hospitalizovali ešte začiatkom októbra pre infekciu pžúc, ktorá sa minulý týždeň opäť skomplikovala. Skôr, než musel ukončiť kariéru pre alkoholizmus, vyhlásili Besta v roku 1968 za najlepšieho hráča Európy. S klubom z Old Traffordu vyhral bývalý reprezentant Severného Írska v rokoch 1965 a 1967 anglickú ligu a v roku 1968 Európsky pohár majstrov. V roku 2002 si vážne poškodenie pečene následkom dlhoročného alkoholizmu vyžiadalo náročnú translantáciu.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *