Po. júl 22nd, 2024

V súčasnosti asi najsledovanejší pacient na Britských ostrovoch George Best má za sebou najťažšiu noc od jeho hospitalizácie v londýnskej Cromwellovej nemocnici. Dlhoročný futbalista už od začiatku októbra bojuje so striedavými úspechmi s infekčným ochorením vnútorných orgánov, ktoré je pravdepodobne dôsledkom užívania imunosupresívnych liekov. “Lekári pracovali celú noc na stabilizácii jeho zdravotného stavu,” uviedol zdroj anglického televízneho kanála Sky News, ktorý trdí, že Best je na tom naozaj vežmi zle. “Je to zlý deň pre všetkých žudí, ktorí milujú Georga. Prežil zatiaž svoju najhoršiu noc,” povedal reportér Sky News, ale dodal, že správa je zatiaž iba neoficiálna. Vedúci lekárskeho tímu Roger Williams ešte v stredu novinárom prezradil, že bývalý reprezentant Severného Írska trpí vnútorným krvácaním a museli ho opäť pripojiť na prístroj zabezpečujúci prísun kyslíka.
Skôr, než musel ukončiť kariéru pre alkoholizmus, vyhlásili Besta v roku 1968 za najlepšieho hráča Európy. S klubom z Old Traffordu vyhral v rokoch 1965 a 1967 anglickú ligu a v roku 1968 Európsky pohár majstrov. V roku 2002 si vážne poškodenie pečene následkom dlhoročného alkoholizmu vyžiadalo náročnú transplantáciu.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *