Ut. júl 16th, 2024

Tottenham Hotspur a Manchester United sa v posledných hodinách prestupového obdobia dohodli na podmienkach, za akých sa z Londýna na Old Trafford presťahuje bulharský futbalista Dimitar Berbatov. Cena za 27-ročného zakončovateľa sa ustálila na 30,75 milióna libier, iba málo nad latkou, ktorú nastavila ponuka nových majiteľov konkurenčného Manchestru City. Oba britské kluby si touto sumou vytvorili “osobné rekordy” – United ešte nikdy tak draho nekupovali a Spurs nepredávali. Pridanú hodnotu dodáva prestupu aj dohoda o ročnom hosťovaní nádejného anglického útočníka Fraizera Campbella na White Hart Lane.
Pikantériou transferu bola nevraživosť medzi oboma klubmi, ktorá nastala po tom, ako sa Spurs sťažovali na úradujúceho šampióna Premier League, že sa už rok v rozpore s prestupovými pravidlami súťaže usilujú zlanáriť Berbatova. Rodák z Blagoevgradu prestúpil do Tottenhamu v roku 2006 z Bayeru Leverkusen za 15 mil. eur, na severe Londýna ho viazala štvorročná zmluva. V novom pôsobisku zdedí dres s číslom 9, ktorý zostal voľný po odchode Luisa Sahu. Autor minulosezónnych 23 gólov je jedinou posilou kádra trénera Alexa Fergusona, ktorý so svojimi zverencami dokázal v uplynulom ročníku získať trofej v Premier League aj v Lige majstrov, vždy na úkor FC Chelsea.
Tottenham si v súčte s predajom Robbieho Keana do Liverpoolu zapísal do kolónky príjmov v letnom prestupovom období 49,75 miliónov libier a z väčšej časti pokryl výdavky na nákup šestice David Bentley, Luka Modrič, Giovani Dos Santos, Heurelho Gomes, Vedran Čorluka a Roman Pavžučenko. Práve posledná akvizícia z Ruska má nahradiť na hrote útoku bulharskú hviezdu.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *