Tuesday, March 02, 2021

Beckham avizuje návrat do Európy

Anglická futbalová ikona David Beckham uvažuje o návrate do niektorého z európskych klubov. Hráč amerického tímu Los Angeles Galaxy, ktorý strávil jarnú časť uplynulej sezóny na hosťovaní v talianskom AC Miláno, sa pod vedením Fabia Capella opäť prebojoval do anglickej reprezentácie. V stredajšom stretnutí kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2010 v Juhoafrickej republike zvíťazil “Albión” nad outsiderom 6. skupiny Andorrou hladko 6:0, pričom 34-ročný záložník odohral celý duel. Prioritou bývalého hráča Manchestru United a Realu Madrid je účasť na budúcoročnom svetovom šampionáte. Keďže Angličania sú s 21 bodmi suverénne na čele svojej kvalifikačnej skupiny, Beckhamovi môže účasť v JAR prekaziť len zranenie alebo nečakaný pokles formy. V kádri niektorého z európskych mužstiev, predovšetkým tých z Britských ostrovov, by mal byť populárny “Becks” neustále pod drobnohľadom talianskeho kormidelníka. Navyše konkurencia na starom kontinente je omnoho vyššia v porovnaní so Spojenými štátmi americkými.
“Určite sa v decembri vrátim späť do Európy. Mojím prvoradým ciežom je účasť na svetovom šampionáte. V drese LA Galaxy by som mal odohrať približne desať duelov, takže si nemyslím, že tréner Capello sa bude strachovať o nedostatok súťažných zápasov v mojom podaní. Od zimy sa budeme zrejme osobne stretávať častejšie,” cituje slová 112-násobného anglického reprezentanta britský denník Daily Mail. Beckham zatiaľ odmieta špecifikovať o mieste svojho budúceho pôsobenia.
“AC Miláno je jedným z klubov, ktorý sa zaujíma o moje služby, ale do úvahy prichádza aj množstvo iných európskych mužstiev, najmä anglických. Uvidíme, ako sa to celé napokon skončí,” naznačil výnimočný exekútor priamych i rohových kopov. V súvislosti s jeho nasledujúcim pôsobiskom sa spomína Tottenham Hotspur a FC Chelsea, ktorej novým koučom sa stal Carlo Ancelotii. Ten ho trénoval aj v AC Miláno.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *