Pi. máj 24th, 2024

V poslednej dobe sa stále objavujú správy, ktoré potvrdzujú že Tevez v budúcej sezóne oblečie dres Manchestru United. Toto už potvrdili všetky zainteresované strany a otázka teda znie: Za kožko a na ako dlho ?

Neviem koľký ľudia presne vedia odpovedať na túto otázku, keďže tvrdenia o 2 miliónovom vyrovnaní sú síce pravdivé, každému je však jasné že takýto hráči za 2 milióny neprestupujú.

Dnes sa objavili správy, ktoré uvádzajú že Tevez sa pripojí k United na 2-ročné hosťovanie s možnosťou budúcej zmeny na pernamentný prestup. Z toho vyplýva, že sme Teveza získali na dva roky za 2 milióny. Za 2 milióny, ktoré Joorbabchian zaplatil West Hamu, čo vôbec nedáva zmysel. Vlastne celé vlastnenie práv na Teveza nedáva zmysel, keďže ich vlastní, resp. vlastnil ??? Kia Joorabchian, čo znamená že hráč nie je „majetkom“ klubu, ale inej osoby, čo pravidlá FA nepovožujú a WHU bol za to pokutovaný.

Zdá sa, že Joorabchian zaplatil 2 milióny, aby MSI (znovu) získalo ??? práva na Teveza. Tiež bude zaujímavé sledovať, komu pôjdu peniaze za prípadný prestup. Môžme len hádať, či aj za toto hosťovanie MSI nedostane svoj balík peňazí…Chcelo by to jednoznačné vysvetlenie ako je to naozaj, no ani jedna zo strán ešte nič nepoodhalila.

Je tiež pozoruhodné, ako žahko dokázal Liverpool získať Chaviera Mascherana, pri ktorom by sa dali predpokladať tie isté problémy… Ako sa však už neraz ukázalo, Liverpool si vždy dokáže pravidlá a zmluvy vysvetliť po svojom, resp. platí zlatá Rafova veta: I don’t know what the problem is… Zrejme toto hovoril Rafa, keď Liverpool potreboval výnimku na účasť v Champions League, či keď Mascherano hral za 3. klub v jednej sezóne… Futbalové asociácie vždy zmenia pravidlá tak, ako LFC potrebuje.

Na záver ma ešte zaujíma, čo robila FA, keď nedokázala situáciu okolo Teveza a Mascherana vyriešiť skôr, než došlo k problémom. Takto vlastne umožnili rôznym firmám vlastniť hráčov a predávať si ich ako sa im zapáči, bez toho aby o tom rozhodoval klub, či hráč samotný. A to nie je dobré a asi sa to žiadnemu futbalovému fanúšikovi nepáči.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *