Postup cez ManU by bol pre Mourinha osobným úspechom


Tréner talianskeho futbalového veľkoklubu Inter Miláno José Mourinho označil prípadný postup cez Manchester United do štvrťfinále Ligy majstrov 2008/09 za zlomový moment vo svojej doterajšej kariére. Práve úspech na Old Trafforde v sezóne 2003/04 otvoril portugalskému koučovi, vtedy na lavičke FC Porto, dvere do špičkových európskych klubov. Charizmatický 46-ročný lodivod pred piatimi rokmi dotiahol svojich zverencov až k triumfu v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži, keď v osemfinále vyradil práve “červených diablov”.
“Gól Costinhu na ihrisku ManU v roku 2004 bol doteraz najdôležitejším momentom v mojej kariére. Znamenal pre nás postup medzi najlepšiu osmičku a pre mňa osobne bol vstupnou bránou do špičkového futbalu. Následne som prevzal taktovku v jednom z najlepších klubov na svete FC Chelsea,” cituje Mourinha futbalový portál www.goal.com.
“Nepatrím medzi ľudí, ktorí by žili z minulosti. Chcem dosahovať stále nové a väčšie úspechy. Na zápas proti Manchestru sme sa veľmi dobre pripravili a verím, že postúpime do ďalšej fázy. Bol by to pre mňa dôležitý medzník v kariére,” uviedol rodák zo Setúbalu. Mourinho po obrovskom úspechu s FC Porto zmenil pôsobisko a od leta 2004 sa stal kormidelníkom “The Blues”, s ktorými ukončil spoluprácu v roku 2007. Doprial si niekoľko mesiacov odpočinku a od začiatku tejto sezóny úspešne trénuje taliansky Inter Miláno. Z celkovo trinástich zápasov, v ktorých proti sebe stáli José Mourinho a kouč Manchestru United Sir Alex Ferguson, ťahal portugalský lodivod za kratší koniec iba jediný raz. Takouto bilanciou sa nemôže pochváliť žiadny iný tréner.
“Keď som prvýkrát zavítal na Old Trafford, všetko bolo pre mňa nové. Teraz sa tu už cítim ako doma, so svojimi zverencami som tu odohral niekoľko dôležitých duelov. Pobyt v Manchestri sa stal súčasťou môjho života, dokonca sa osobne poznám s niektorými pracovníkmi na štadióne, vrátane hlavného správcu,” povedal s úsmevom na tvári Mourinho.
“O našom úspechu v stredajšom stretnutí môže rozhodnúť malý detail, jedna individuálna chyba. Nemyslím si však, že slovo ´dráma´ správne vystihuje podstatu tohto súboja. Futbal by mal byť predovšetkým zábavou a potešením,” uzavrel 46-ročný tréner narážajúc na atmosféru v Taliansku pre dôležitým odvetným zápasom.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *