Pi. apr 26th, 2024

Predstavitelia lídra anglickej futbalovej Premiership FC Chelsea popreli správy prichádzajúce z Portugalska o tom, že kormidelník Londýnčanov Jose Mourinho by po tejto sezóne mal opustiť lavičku the Blues. “Je to špekulácia. Vieme, že po Londýne sa počas uplynulého týždňa šíril mail s podobným nezmyslom. Rozprával som sa s trénerom, nie je to pravda,” vyhlásil hovorca Chelsea Simon Greenberg. Mourinho, ktorý v sobotu doviedol svoj tím k ďalšiemu víťazstvu v Premiership (3:1 v Southamptone), sa po zápase znovu nedostavil na tlačovú besedu. Namiesto neho zastupoval hostí jeho asistent Steve Clarke a obranca Robert Huth. podľa portugalských médií by príčinou mohol byť Mourinhov hnev na predstavitežov Chelsea, ktorí sa ho nezastali po tom, ako mu UEFA udelila pokutu 13 tisíc eur a dištanc na dva zápasy Ligy majstrov. Portugalský kouč tak nebude môcť sedieť na lavičke svojho tímu počas oboch štvrťfinálových zápasov proti Bayernu Mníchov a počas prestávky nebude mať prístup ani do šatne svojho mužstva. Pokute sa nevyhol ani samotný klub, ktorého pokladnica bude žahšia o 50 000 eur. Dôvodom pre udelenie vysokých trestov boli vyhlásenia J. Mourinha a funkcionárov FC Chelsea, že švédsky rozhodca Anders Frisk sa cez prestávku osemfinálového zápasu Ligy majstrov FC Barcelona – FC Chelsea stretol s domácim koučom Frankom Rijkaardom, ktorý sa ho snažil ovplyvniť. Friskovi, ktorý potom v druhom polčase vylúčil útočníka Chelsea Didiera Drogbu, sa po zápase niekožkí ľudia vyhrážali smrťou a jeden z najlepších arbitrov na svete niekožko dní po incidente ukončil kariéru.