St. máj 8th, 2024

Futbalisti FC Chelsea vstúpili úspešne do novej sezóny Premier League, keď v prvom kole na domácom štadióne Stamford Bridge zdolali Portsmouth vysoko 4:0. Rozhodujúci náskok si zverenci trénera Luiza Felipeho Scolariho vypracovali už v prvom polčase, keď sa do streleckej listiny postupne zapísali Joe Cole, Nicolas Anelka a Frank Lampard, ktorý sa nemýlil z nariadeného pokutového kopu krátko pred koncom prvej časti hry. V druhom polčase pridala Chelsea zásluhou novej akvizície Deca aj štvrtý gól a hráči Portsmouthu tak odchádzali z londýnskeho trávnika domov po debakli 0:4.
Futbalisti Manchestru City si tiež pripísali úspešný vstup do novej sezóny, keď na domácej pôde jednoznačne zdolali Aston Villu 4:2. Všetko podstatné sa pritom odohralo v druhom polčase, skóre zápasu otvoril v 47. min nórsky legionár John Carew. V 64. min premeneným pokutovým kopom vyrovnával Elano. Následne však opraty duelu do vlastných rúk vzal útočník City Gabriel Agbonlahor, ktorý v rozpätí 68. – 76. min vsietil prvý hetrik novej edície Premier League. Anglického reprezentačného trénera Fabia Capella tak určite mrzí, že Agbonlahora nenominoval na stredajší priateľský zápas s Českom vo Wembley. Skóre merania síl v 90. min spečatil obranca hostí Verdan Čorluka.
Hneď v ouvertúre 2008/2009 však na rozdiel od svojho najväčšieho konkurenta, londýnskej Chelsea, zaváhal aktuálny víťaz Ligy majstrov Manchester United. Zverenci kormidelníka Alexa Fergusona na štadióne Old Trafford len remizovali s Newcastlom United 1:1. Účet stretnutia otvoril v 22. min Obafemi Martins, no už o dve minúty bolo vyrovnané, keď sa presadil stredopoliar “červených diablov” Darren Fletcher. Napriek záverečnému tlaku sa ManU nepodarilo streliť vytúžený druhý gól, a tak sa museli obhajcovia titulu uspokojiť len s jedným bodom.
Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 1. kola novej sezóny Premier League 2008/2009:
FC Chelsea – Portsmouth 4:0 (3:0)
Góly: 12. J. Cole, 26. Anelka, 45. Lampard (z 11 m), 59. Deco
Manchester City – Aston Villa 4:2 (0:0)
Góly: 47. Carew, 68., 74. a 76. Agbonlahor – 64. Elano (z pok. kopu), 90. Čorluka
Manchester United – Newcastle United 1:1 (1:1)
Góly: 24. Fletcher – 22. Obafemi Martins